29 oktoober 2012

C. J. Daugherty "Õhtukool"

416 lehekülge
Allie Sheridani kunagi nii turvaline ja mõnus maailm on purunenud. Kõik algas sellest, kui ta vend kadus. Sellest ajast saadik on Allie teinud kõik, et ta elu veel hirmsamaks muutuks. Ta vihkab kooli, kus ta käib, ja tema meeleheitlikud ettevõtmised viisid lõpuks ta vahistamiseni.
Tema vanemad otsustasid seekord midagi ette võtta ja saatsid ta raskestikasvatatavate teismeliste kooli, Cimmeria akadeemiasse. Selgub, et tegu on kummalise kooliga, kus ei tohi kasutada ei arvuteid ega telefone ning ka õpilased pole seal lihtsalt käitumisraskustega, vaid kummaline segu andekatest ja neist, kes pärinevad väga privilegeeritud perekondadest. Alliel on raskusi mõistmisega, kuidas on tema üldse sinna sattunud.
Ühel õhtul toimuvad aga ootamatud sündmused, Alliele tungitakse kallale ja talle tundub, et kooliseinte vahel aetakse mingeid saladuslikke asju. Kui suveballi ajal üks tüdruk tapetakse, võtab asi juba ohtliku pöörde ning Alliel on vaja välja uurida, mis seal koolis üldse toimub.

Kes ootavad üksikraamatut, ärge liialt rõõmustage, sest... tegemist on taaskord sarjaga. Nojah, ilmselt eesti keeles teine osa niipea ei ilmu (teine osagi alles ilmumas või siis hiljuti ilmunud, ei saanudki täpselt aru), seega saab veel pikalt-pikalt oodata.

Esialgu arvasin (kaanekujunduse pärast vist), et tegemist on fantaasiaromaaniga, aga näe, ei olnudki. Mulle see raamat meeldis, igav ei hakanud mitte kordagi ja põnevust oli ka nii palju, et lükkasin lõunasööki kuni õhtusöögini edasi. Terve raamatu jooksul mõtlesin, et mis järgmiseks? Mis nüüd saama hakkab? Vandusin endale, et ei hakka netist uurima, et mis saama hakkab, tahtsin põnevust säilitada. Tihtilugu tean ma raamatu sisu ja lõpu juba ammuilma enne raamatu kättevõtmist (vahel sihilikult, vahel lihtsalt on nii juhtunud, et tean).  Seekord suutsin tõesti põenvust hoida ja asi oli seda väärt. Eks ta nooremale lugejaskonnale mõeldud ole, aga see ei vähendanud minu jaoks ta väärtust, sest tegelikult meeldivad mulle üldse sellised internaatkoolidega seotud raamatud (ei tea kas Harry Potteri ajast veel sisse jäänud?)...

Peategelase Allie tähelepanu üritasid võita kaks täiesti erinevat poissi. Loomulikult oli üks hea ja teine paha, aga seda head polnud seekord idealiseeritud. Sugugi mitte, mis oli suur üllatus, sest paljudes raamatutes tehakse need põhipoisid nii kukununnudeks ja piimasteks. See paha seevastu lõpupoole polnudki nii paha, seega lõpus olin ma juba üsna segaduses – ma ei teagi kumb mulle rohkem meeldis. Mõlemal olid ju omad väärtused ja tegelikult on pahad poisid vist alati huvitavamad.

Lisaks armukolmnurgale ei puudu müstika ja põnevus, tulekahju(d), armukadedus, klatš ja saladused. Kõik on olemas ja väga suurepärases pakis ka veel. Super. Igatahes päev sai mõnusalt täitsa huvitava ja korraliku raamatu kõrval veedetud. Arvestades seda, et tegemist on autori esimese raamatuga, siis pole paha, pole paha. Ootan juba huviga teist osa, vahest ehk võtan selle inglise keeleski ette.

Kokkuvõttev sisuhinne: 8/10

9 kommentaari:

 1. heihei, on sul aimu kas teine osa on eesti keeles nüüd juba olemas ?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. hei! hetkel veel teist osa väljas pole, aga tahaks loota, et see on juba tõlkimisel :)

   Kustuta
 2. Hei! Kas sa tead kuna film välja tuleb?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. hei-hei! kahjuks pole sellist infot, et keegi oleks ostnud raamatu filmiõigused. veel. aga kuna raamat on meeletult populaarne, siis on kõik võimalik...
   võid autori kodukal silma peal hoida, ehk tuleb kunagi infot ka filmi kohta... http://www.cjdaugherty.com/

   Kustuta
 3. Suured tänud aga kas teiste osade kohta oskad midagi öelda, kas need on tõlgitud või kuna need eesti keeled võiksid ilmuda?

  VastaKustuta
 4. Kas te oskaksite öelda, kas teine osa on juba nüüdseks äkki tõlgitud? Tohutult ootan seda juba!

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Teine osa pole veel eesti keeles ilmunud, aga nii palju, kui olen aru saanud, siis ka seda võib millalgi oodata. Kuna teine osa "Legacy" ilmus üsna hiljuti (2013 jaanuar), siis on üsna ootuspärane, et natukene peab veel kannatama.

   Kustuta
 5. See on tõesti super raamat. Täpselt piisavas koguses romantikat ja põnevust. Kui olen õigesti aru saanud, siis oodata on lausa kolme järjelugu. Tuleb vist tõesti inglise keeles lugema hakata :D Mulle tõesti meeldib su blogi, sest siin ei ole välja toodud ainult sisu kirjeldus, vaid ka sinu isiklik arvamus. :) kas sa oskad soovitada sellele raamatule sarnaseid raamatuid?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Väga meeldiv, et sulle blogi meeldib :) Eesti keeles on selliseid raamatuid minu teada üsna vähe ilmunud, võib-olla mõni üksik siit-sealt - näiteks "Spiooni ei tohi suudelda". Kui on tahtmist/soovi inglise keeles lugeda, siis jagub neid küllaga. Väga populaarne sari (mida ma lugenud ei ole), kannab nime "Hex Hall" ja selle peaosas on tütarlaps, kes avastab, et on nõid. Samuti Richelle Meadi "The Bloodlines" sari või ka "The Tragedy Paper" Elizabeth LaBan'i poolt. Internaatkoolidega seonduvat kirjandust on väga palju, iseasi on see, kas mõni on selline nagu "Õhtukool", sest antud raamat oli tõesti väga põnev. Või kui nüüd internaatkoolide piiridest välja minna, siis oleks raamatuid lõputult... Head otsimise ja avastamise rõõmu! :)

   Kustuta