19 november 2012

Joss Stirling "Ma leian su, Sky"

292 lehekülge
Oma hingesugulase leidmine pole kunagi varem nii ohtlik olnud.
Sky’l on salajane minevik. Matnud tõe oma traumaatilise lapsepõlve kohta sügavale sisimasse, on ta müsteerium isegi endale.
Uues koolis alustades silmab ta esimesena Zedi. Poiss kõmbib koridorides kui jumalasarnane olend surelike seas. Sky on rabatud, kui poiss tema vastu huvi tunneb, aga Zedi ja Sky jaoks on nende suhtes rohkem kaalul, kui tüdruk esialgu aru saab.
„Ma leian su, Sky“ on esimene raamat vendade Benedictide lugudest, mis räägivad eriliste võimetega perekonnast. Selles hingeliigutavas teoses põimuvad romantika ja müstika, ning lavale astuvad kangelased, kellesarnaseid pole enne nähtud.

Tegu jällegi raamatusarjaga, teisi osasid hetkel veel eesti keeles pole (osasid on hetkel üldse kokku kolm). Raamatute sisututvustuste järgi sain aru nii, et iga raamat räägib ühest seitsmest Benedictide vennast. Esimene ja hetkel ainus eestikeelne siis noorimast pojast Zed Benedictist. Ja pean ütlema, et olin väga meeldivalt üllatunud. Eelnevalt pole ma sellest raamatust peaaegu midagi kuulnud (mõned postiivsed arvustused siit ja sealt...). Ilmselgelt on see noortekas, aga seda pole kuidagi imalaks suudetud ajada.

Raamat rääkis seitsmest ülivõimetega vennast, kelle unistuseks on leida endale hingekaaslane. Nimelt on savantid (nii nad end kutsuvad) ilma enda hingekaaslaseta „poolikud“ ja võivad halvale teele minna. Noorim vend leiabki Sky-nimelise tüdruku näol endale hingekaaslase. Tüdruk on probleemse minevikuga inglane, kes oma kasuvanematega Ühendriikidesse elama läheb. Uue tüdrukuna pakub ta niigi kõigile huvi, aga eriti huvipakkuv on ta Zedile, kes temas savanti tajub. Sky muidugi ei tea, et ta savant on ja keeldub seda esialgu tunnistamast. Zed käib talle muidugi peale ja sunnib teda nägema seda, et hingekaaslastena kuuluvad nad kokku! Sealt läheb asi huvitavaks – tavaliselt tüdruk kohe kukubki oma väljavalitu lummusesse (eriti veel kui ta hispaanialikult tõmmu ja eriti hea väljanägemisega on, aga tegelikult praegu vist üldse tavapärase välimusega peategelasi ei tunnistata) ja vannub igavest ennastohverdavat armastust ise veel täpselt aru saamata, millega tegu on. Aga Sky pole vist suvaline tiinekas, sest tema tõrjub Zedi mingis mõttes üsna lõpuni välja. Ta küll armastab teda, aga see hingekaaslase asi on talle üleliia – terve igavik ühe poisiga koos olla, ise alles 16-aastane ja see on alles tema esimene poiss-sõber. Keset kõike seda savandiks õppimise asja ilmuvad veel pahad tegelased välja ja röövivad Sky ära.

Lõpus loomulikult asjad laabuvad ja nende kahe noore inimese peatükk sai räägitud. See oli tegelikult väga armas lugu. Sellised mitte nii imalad tiinekate love-storyd lähevad mulle (kahjuks ikka veel!) peale, seega oli täitsa mõnus ajaviide.

Tegelikult arvasingi, et ühe raamatuga asi piirdubki, jõudsin juba rõõmustada, et näe – keegi ikka veel suudab põnevaid üksikraamatuid kirjutada. Siis lugesin, et tegemist on sarjaga... Aga kuna tundub, et peategelased tulevad raamatutes erinevad, siis see tundub jätkuvalt täitsa põnev. Ootan juba huviga, et vanuselt järgmine pesamuna endale hingekaaslase saaks. Loodan vaid, et sisu end kordama ei hakkaks ja ei võtaks seda traditsioonilist rada, et iga järgnev raamat lihtsalt eelmist kopeerib. Ja huvitav kas raamatuid tuleb tõesti seitse...  igale vennale eraldi raamat? Selle pean lähiajal järgi uurima!

Sisuhinne: 8/10

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar