30 november 2012

Meg Cabot, Kim Harrison jt. kogumikus "Põrgulikud lõpuõhtud"

256 lehekülge
Kogumikus „Põrgulikud lõpuõhtud“ näitavad menukad noorteromaanide autorid, teiste seas Stephenie Meyer („Videvik“) ja Meg Cabot („Printsessi päevikud“) lõpuõhtut hoopis uuest, paranormaalselt halvast küljest.
Need viis lugu, kus seiklevad vampiiri järglased ja deemonitega võitlevad inglid, on tõeliselt lõbusad. Pole vaja rentida limusiini ega korsetti – lõpuõhtu peab lihtsalt olema põrgulikult seksikas ja hirmsalt lõbus.

Viie erineva autori poolt kokku pandud raamat, mis räägib viis lugu põrgulikest lõpuõhtutest.
Lood:
Meg Cabot „Vampiiritapja tütar“
Lauren Myracle „Lillekimp“
                                       Kim Harrison „Madison Avery ja hall vikatimees“
                                       Michele Jaffe „Sada suudlust“
                                       Stephenie Meyer „Põrgu maa peal“

Ütleks nii, et lood olid täitsa huvitavad, aga mingit olulist elamust ei pakkunud. Õhtul enne maga minemist sobib ilusti kenaks väikeseks unejutuks.

Minule meeldisid kõige rohkem „Sada suudlust“ ja „Madison Avery“, kõige igavam tundus paraku Videviku-saaga autori poolt kirjutatud „Põrgu maa peal“. See oli kohe selline, et vaatasin juba kärsitult, et millal küll lehed otsa saaavad!

Kõik lood algavad nagu väikesed peatükid mingist pikemast loost - lühidalt paari lausega on ära seletatud eellugu ning lõpp tuleb kiiresti ja konkreetselt, pooltel lugudel jäi lõpp üldse lahtiseks.Ühine märksõna lugudes on (USA’s) tavaline lõpuõhtu ehk prom night. Lood seostuvad kõik ühel või teisel moel lõpuõhtuga. Vist ainult ühes loos („Lillekimp“) ei jõudnud osaline peole, aga terve lugu keerles siiski lõpuhtu ümber, ülejäänud lugudes võis ka konkreetselt lõpuõhtust lugeda. Loomulikult oli igas loos panustatud paar kena lauset tüdrukute kaunite kleitide kirjeldamisele, ega ilma selleta ju ei saakski lõpuõhtust kirjutada. Nii palju ütlen veel, et mõnest loost annaks ilmselt täitsa hea raamatu välja arendada, aga ainult mõnest. Ent nagu ma ütlesin - toredad unejutud.

Sisuhinne: 5/10

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar