02 november 2012

P.C + Kristin Cast "Märgitud", "Reedetud"


  Reedetud. Öö koja 2. raamat
„Märgitud“ Öö koja I raamat, 310 lehekülge
Zoey Redbird on tüdruk, kelle vampiiride jäljekütt ühel harilikul koolipäeval ära Märgib. Ta peab jätma oma senise elu seljataha ja minema Öö Koja kooli, kus temast saab täiskasvanud vampiir. Aga seda vaid juhul, kui ta suudab läbi teha Muutuse. Peagi selgub, et Zoey ei ole tavaline vampiiriõpilane. Ta on jumalanna Nyxi väljavalitu, kel on haruldane võime kutsuda välja kõik viis elementi: õhk, maa, tuli, vesi ja hing. Kui Zoey saab teada, et Öö Koja eliitrühma Pimeduse Tütarde juht kuritarvitab jumalannalt saadud andi ja oma positsiooni, peab ta otsustama, kas julgeb astuda vastu enda saatusele. Õnneks on tal uued sõbrad, kes teda hätta ei jäta.

„Reedetud“ Öö koja II raamat, 336 lehekülge
Vastmärgitud vampiir Zoey Redbird on end Öö Koja koolis sisse seadnud. Lõpuks ometi kuulub ta kusagile, temast tehakse isegi Pimeduse Tütarde juht. Ja mis kõige parem – tal on oma poiss… või lausa kaks. Siis aga juhtub mõeldamatu: keegi hakkab tapma inimteismelisi ning kõik asitõendid viitavad Öö Kojale. Zoey taipab, et võimed, mis ta nii eriliseks muudavad, võivad ohustada tema lähedasi. Siis, hetkel, mil Zoey oma uusi sõpru kõige enam vajab, tabab surm Öö Koda ning Zoey peab leidma vapruse, et astuda vastu reetmisele, mis võib murda ta südame ja hinge ning seada hädaohtu kogu tema maailma.

Olgu, nii nagu m aru saan, on sellesse sarja planeeritud raamatuid 12 (!!), viimane on planeeritud aastasse 2014. Ja muidugi igasugused spin-off raamatud sinna juurde veel. Kokku siis umbes 16 raamatut. Ma ei tea mida sellest arvata. Kas see on ülim oskamatus ühte sarja lõpetada või siis ääretult huvitav viis kirjutada midagi järjepidevat, aga huvitavat. Eks see selgub, kui kord teised raamatud ka kätte võtta.

Esimene raamat on väga huvitav ja paljulubav. Mul seisab selle ingliskeelne väljalase juba mitu-mitu aastat riiulil, täpselt sama kaua olen planeerinud ka teised osad kätte võtta, aga pole kahjuks veel sinnamaani jõudnud (esialgu segas ülikool, siis juba, et nii palju huvitavaid eestikeelseid raamatuid – milleks üldse hetkel miskit muud lugeda). Nojah, mõnes mõttes võib öelda, et ega ma millestki ilma pole jäänud. Kuigi raamatute sisutgeveus on tihe ja huvitav, täis ootamatuid pöördeid ja paljulubavaid suhteid, siis tegelikult on kõik nagu pudru ja kapsas. Ma ei mõtle siin seda, et ma ei saa aru, mis tegevus raamatus toimub, aga kõike on nagu korraga nii palju – see ei pruugi muidugi kõikide jaoks halb olla. Mõnes mõttes saan aru, et palju teemasid jääb lahtiseks, sest jeerum, ühtekokku 16 raamatut ikkagi. Kui tavaliselt oleme ikka harjunud, et peategelasel on üks tõsisem nn love interest, võib-olla üks kõrvaline kah veel, aga selles sarjas saab neid veel kõvasti olema. Juba teises oli neid kokku kolm. Kusjuures peategelane ise rõhutab pidevalt, et ta pole tegelikult üldse litsakas. Just nii ta ütlebki. Ma olen selle sarja suhtes ülimalt skeptiline, aga absoluutselt veendunud, et lugemist jätkan ma igal juhul. Kuigi kaks esimest raamatut ei hiilga eriti millegagi, siis võib-olla edaspidi muutub asi ntukene huvitavamaks. Sisuliin on ika seesama, mis igalpool (jumaluke, võib-olla ma loen lihtsalt liiga palju) – hea on tegelikult paha, kõikide usaldust kuritarvitatakse mingil hetkel ja peategelane on ääretult jännis igas olukorras, loomulikult on kõik meeletult ilusad ja osavad...
Olgu, kui mu igapäevane skepsism kõrvale jätta, siis peab ütlema, et lugemine oli tegelikult huvitav (aga mitte nii huvitav, et lõunasöök õhtusse lükata, sõin täitsa lõunat ka). Jah, vampiirikas, mis ei muuda maailma (videvikukuutõbised on teine teema), aga täitsa loetav igatahes. Peab ju olema, fänne tal ju pea sama palju kui Videviku saagal.

Sisuhinne: 6/10

2014. aastaks on oodata ka filmi.

1 kommentaar: