06 november 2012

Syrie & Ryan M. James "Keelatud elu"

340 lehekülge
Seda tüdrukut ei oleks pidanud olemas olema …See poiss ei oleks pidanud teda armastama …Alec on senise elu igaveseks seljataha jätnud, vanad reeglid ei kehti enam. Ta ei ole seni tohtinud endale lubada midagi meeldivat, paljud tegevused – keskkool nende hulgas – on olnud talle keelatud. Nooruslikust välimusest hoolimata ei ole teda kunagi kooli-missioonile saadetud – tema eliitväljaõpe on mõeldud keerukamate ülesannete täitmiseks. Alec on nimelt ingel, kellel ei tohi olla mingeid suhteid inimestega – veel vähem armusuhteid. Claire’i ja Aleci armastus on keelatud, vastu kõigele, mida Alecile on õpetatud. Kui kaugele on poiss valmis minema, et päästa Claire’i elu?

Ema-poja koostööl valminud raamat, ilmavalgust nägi see alles 2012. aasta alguses. Raamat jäi poolikuks, seega võib oletada, et oodata on ka lisa.

Minule meenutas see raamat Videvikku-Noorkuud. Tuleb selline 100% täiuslik poiss, kes peategelasele meeletult meeldima hakkab (mitte kohe, aga pärast esimest kohmetusest üle saamist küll). Siis see poiss peab ära minema, et tüdruku elu säästa. Siis tüdruk nutab teda taga, aga vahepeal lohutab teda teine hästi tore poiss. Siis see õige poiss tuleb tagasi ja nad on jälle õnnelikud. On ju pisut Videvik+Noorkuu, või tundub see nii ainult mulle? Ühe tähtsa asja unustasin veel ära – poiss päästab alguses kohe tüdruku elu, siis neil see kontakt tekibki. Teate küll, see stsenaarium, et sa-päästsid-mu-elu-aga-kuidas-sa-seda-tegid? Nii armas, aga kuskilt nagu oleks juba sarnast asja lugenud. Kuigi üks oluline erinevus on küll – tegemist on inglitega, mitte vampiiridega (kuigi jep, selline oletus käib huumoriga isegi korra läbi). Ja muidugi selle raamatu tüdrukul Clairel tundub ka rohkem mõistust olevat kui Bellal Videviku saagas. Aga eks seda saab igaüks ise lugeda ja omad paralleelid tõmmata.

Olgu, kuidas on, aga tegelikult see meeldis mulle. Peategelased olid küll ääretult ettearvatavad ja mitte midagi uut raamatus ei toimunud – absoluutselt kõik oli ettearvatavav ja pidevalt jäi selline tunne, et oled seda juba varem lugenud.  Siiski oli seda täitsa huvitav lugeda, ajaraisk see kindlasti polnud.

Soovitan seda raamatut neile, kes varem fantaasiaromaane väga lugenud pole, võib-olla neile see nii kulunud teemana ei tundu. Ja lisaks loomulikult nooretele alates 15. eluaastast :)

Sisuhinne: 6/10

5 kommentaari:

 1. Palun kas sa saaksid mulle raamatust rohkem rääkida?

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma üritan, aga lugemisest on mõnda aega möödas - seega on kõik veidi hägune :)
   Peategelased on inglid nagu juba mainisin. Poiss teab, et ta on ingel, tüdruk ei tea. Tegelikult on poiss parasjagu "põgenenud", sest on oma ülesandest tüdinud, nimelt jahtis/hävitas ta langenud ingleid ja nende järeltulijaid - ta on sellest väsinud ega taha seda enam teha. Seega otsustab poiss proovida surelike elu ja minna kooli. Koolis käib tema kahjuks või kasuks üks langenud ingli otsene järeltulija, see tüdruk. Loomulikult ei tea poiss seda otsekohe, aga juhuste kokkulangemisel tuleb see mõne aja pärast välja. Lisaks tüdrukule teavad kogu asjast tema kaks parimat sõpra, kes teda igal sammul toetavad. Inglipoiss- ja tüdruk armuvad ära ja otsustavad koos olla, olenemata sellest, et kui nad tabatakse, siis ka tapetakse. Ühel hetkel tuleb inglipoisi "kasuisa" poisi juurde ja paneb ta valiku ette - kas ta annab nad üles või jätab tüdruku maha ja ei reeda poissi ega tüdrukut. Poiss valib loomulikult selle, et nad mõlemad jäävad peainglitest ohutusse kaugusesse ja jätab tüdruku maha. Sellele järgneb väike draama (nagu ikka) ning lisaks toimub kõige selle taustal reetmine. Tüdruk näeb/teab, et ta elu on ohus, aga ei oska arvata kelle poolt. Tegelikult on reeturiks just nimelt poisi "kasuisa", kes tüdrukut eemaldada püüab. Just õigel hetkel tuleb poiss tagasi ja päästab päeva. Siis veel see raamaut kokku võttev osa, kus kõik on rahulikud, aga ebakindlad tuleviku suhtes jne.
   Jätsin mainimata mõned kõrvaltegelased - tüdruku vanaema ja temast huvitatud poisi (ilus ja populaarne kutt, kellega tüdruk isegi ballile läheb).
   Selline lühike kokkuvõte, pole paraku põhjalikumaks aega, aga kui sulle selline teema meeldib, siis soovitan igatahes läbi lugeda :) Raamat oli täitsa põnev.

   Kustuta
 2. Täna lõpetasin just lugemise. Ülimalt hea raamat. Põnev ja tõeliselt kõik peaksid lugema. Soovitan :)

  VastaKustuta
 3. Kas keegi oskab öelda, on sellele juba järg kirjutatud? Raamat ise on väga hea ja minu jaoks jäi poolikuks.

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Järje kirjutamine ei olnud tegelikult plaanis, see pidi olema üksik raamat, aga fännide tungival nõudmisel asusid autorid järge kirjutama. Hetkel on töö pooleli ja avaldamiskuupäev ei ole teada... Lootust siiski on, et ükspäev teine osa valmib :)

   Kustuta