20 detsember 2012

P.C + Kristin Cast "Väljavalitud"

288 lehekülge
Öö Kojas tegutsevad tumedad jõud ning vastmärgitud vampiiri Zoey Redbirdi seiklused koolis võtavad salapärase pöörde. Sõpradest saavad vaenlased ja, kummaline küll, vihavaenlastest sõbrad. Nõnda algab sarja kaasahaarav kolmas osa, kus Zoey pannakse proovile nagu ei kunagi varem. Tema parim sõber Stevie Rae on ebasurnud ja pingutab, et säilitada endas inimlikkust. Zoeyl pole aimugi, kuidas teda aidata, aga ta teab, et tema ja Stevie Rae avastusi tuleb Öö Kojas varjata kõigi eest, sest usaldada ei saa enam kedagi. Tagatipuks leiab Zoey end ootamatust olukorrast kolme poiss-sõbraga. Kui tuua mängu veel verejanu, võib tagajärjeks olla katastroof. Ja nagu sellest poleks veel küllalt, hakkavad surema vampiirid. Päriselt surema. Ent nagu Zoey sageli avastab: asjad on harva nõnda, kui pealtnäha paistab.

Öö koja III raamat ei üllata eriti millegagi. Ma imestan endiselt miks seda sarja üldse loen?! Päriselt, see Zoey on üks eriti nõme tibi oma kolme poiss-sõbraga. Iga peatükk on tal mingi karm valik Heath-Loren-Erik, Erik-Heath-Loren, Loren-Erik-Heath.... Noh, tore on, et see kamm vähemalt selleks korraks lõpu sai, sest raamatu lõpus hakkas ta juba neljanadale tüübile silma viskama (hoia ja keela... kellele seda Dariust sinna nimekirja otsa veel vaja on). Igatahes on raamatusse pandud umbes kaks-kolm sisuliini, millest kumbki eriti huvitav pole, aga kuna raamatu lõpp kiskus juba täitsa põnevaks, siis annab igatahes loota, et neljas osa on põnevam (jääb siis loota, et 80% jutust ei keerle tema poiste ümber). Kolm lootust tulevaste raamatute suhtes: a) Zoey sõpradest võiks palju rohkem rääkida, ma ei taha mõeldagi, et järgnevad üheksa raamatut ainult tema ümber keerlevad, b) Aphrodite ja Stevie Rae liin tundub väga põnev ja jään vaid lootma, et autorid seda kuidagi Zoey hala alla ei mata, c) kui autorid on loonud sellise karakteri nagu Neferete, siis võiks temast ka natukene rohkem juttu olla.  

See veel ka, et enam-vähem esimest osa raamatust (ca 60 lk) ei saa rahulikult lugeda, ilma, et iga kolmas lõik sulle meenutaks mis eelmises raamatus toimus (päriselt, kui halb mälu peab olema, et IGA asja tuleb meenutada).

Sisuhinne: 5/10

2 kommentaari:

  1. see on taaskord läbi loetud lugu ja pidev meenutamine käis mulle ka närvidele. nelas os aon nüüdseks ilmunud ja jõudsin algust lugeda, kuigi olin kindel et seda ei tee, sest teise lõpp ja kolmas tervikuna valmistasid üpris suure pettumuse ja jätsid peategelasest üpris litsaka ja ise-ka-ei-tea-mida-tahan mulje, kuid võin ette mainida et 4.osa alguses vähemalt asi paraneb, kuid siis muidugi tuleb sinna veel üks poiss, kes ma kujutan ette et hävitab või päästab maailma ja muidugi sattub Zoeyga jälle suhtesse.
    kuid 3.osa suhtes ma jagan sinu arvamust.

    VastaKustuta
  2. Üritan ka neljanda osa kiiresti läbi lugeda. ei teagi enam miks :) ei meeldi need raamatud eriti, kuigi algus oli paljutõotav, mingi inimlik uudishimu ikka säilib, et noo, mis nüüd järgmisena...

    VastaKustuta