06 detsember 2012

Alex Flinn "Koletu"

304 lehekülge
Kyle Kingsbury on New Yorgi keskkooliõpilane, keda kadestavad kõik – ta on rikas, sportlik, ilus ja ka muidu igatpidi täiuslik... seni, kuni üks nõid paneb talle peale needuse, mis muudab ta väljastpoolt sama koledaks, nagu ta on sisemiselt. Nüüd on ta koletis, kes päeval end peidab ja öösiti ringi luusib. Kyle’il on aega kaks aastat, et needus murda, pärast seda muutub ta igaveseks ajaks koletiseks. Ainus võimalus saada tagasi normaalne elu, oleks Kyle’i jaoks see, kui temasse armuks tõeliselt mõni tüdrukut, tõestades oma armastust suudlusega…

Lugesin seda raamatut juba suvel ja lasin sellel kohe meelest minna. Hiljuti nägin aga sama raamatu põhjal tehtud filmi (http://www.imdb.com/title/tt1152398/) ja otsustasin, et pean natukene sellest kirjutama. Raamatust siis, mitte filmist. Film oli halb, aga kuna raamat oli ka halb, siis mis seal ikka loota.

Tänapäevases võtmes Kaunitari ja Koletise lugu, mis on nii naiivne ja lääge, et ajab või oksele. Neid koletise ja kaunitari lugusid on viimastel aastatel kümneid ja kümneid ilmunud, aga midagi nii igavat ja ettearvatavat pole mulle veel varem pihku sattunud. Mõni lugu võiksksi ainult jutuks jääda, igast asjast pole tarvis funkyt tänapäevalikku stoorit välja ajada, see lihtsalt ei toimi. Loomulikult oli par uut nüanssi lisatud, et lugu kaasajastada, aga see oli ka kõik. Ilukultus on maailmas tõepoolest, aga see kõik tundus raamatus nii ülepaisutatud ja võlts.

Sisuhinne: 3/10

1 kommentaar:

  1. ise lugenud ei ole, paar korda olen küll käes veeretanu aga aega ei ole saanud, kuid nüüd oskaksin juba tutvustuse järgi öelda, et see on tõesti koletise ja kaunitari lugu, arvestades, et ilmselt ta leiab mõne plika, kes ära armub, teda muudab ja siis teda suudleb ja kellega nad õnnelikult elu lõpuni koos on.
    p.s. sul pagana hea raamatu valik

    VastaKustuta