12 detsember 2012

Jonathan Stroud "Oru kangelased"

400 lehekülge
Halli armastab kuulata lugusid aegadest, kui org oli metsik ja ohtlik paik, mida piirasid verejanulised trollid. Talle meeldib kujutleda ööd, mil legendaarsed kangelased ühendasid jõud ja võitlesid hommikuni, et igipõlised vaenlased tagasi lüüa.
Nüüd on põlluharimine asendanud trollidega võitlemise ja Halli suureks pettumuseks tundub kangelaslikkus olevat kadunud väärtus. Ent kui vana verevaen ühe vingerpussi pärast taas üles õhutatakse, kasutab ta võimalust, et asuda päris oma kangelasretkele.
Temaga lööb seltsi Aud – Arne koja ainus järeltulija –, tüdruk, kes on sama hulljulge ja kangekaelne kui Halli. Koos seavad nad kahtluse alla selle, mida seni on tundnud, ning avastavad tõe legendide, oru ja iseenda kohta.

Jonathan Stroudi „Oru kangelased“ on eepiline, ootamatute pöörete, salakavalate vaenlaste ja väikese, kuid unustamatu kangelasega seiklus.

Uskuge või mitte, aga see pole triloogia! Täiesti eraldiseisev raamat. Mul on ääretult hea meel, et kõike head pole üritatud venitama hakata, sest lugu sai endale täitsa asjaliku ja üsnagi ammendava lõpu. Loomulikult annaks sealt lugu edasi arendada, aga õnneks pole seda tehtud.

Peategelaseks on Halli, kes elab kuskil orus Sveini kojas ja on otsene kangelase järeltulija. Lugedes jäi mulje, et tegevus toimub muinasaja lõpupoolel (kääpad, piiratud mõttemaailm, eluviis) kuskil alternatiivmaailmas. Midagi ülemäära müstilist sellest raamatust ei leidnud, suurem osa raamatust oli Halli kahevahel kas trollid on ikka olemas või on see lihtsalt jutt, mida levitatakse, et rahvas üle piiri ei läheks. Lõpuks võtab Halli koos oma sõbrannaga ja külalise Audiga ette väikese rännaku, et trollide olemasolus lõplikult veenduda.

Halli oli seiklusteotsja ja polnud kunagi rahul sellega, mida orul talle pakkuda oli. Ta satub mitmetesse konfliktidesse ja on isegi kaudseks ajendiks naabritevahelisele vaenule.

Minule see lugemine meeldis. Oli selline lihtsalt hoomatav ja kergelt jälgitav, igav ei hakanud korrakski. Isegi kui tekkis selline moment, et nüüd võiks juba midagi juhtuda, siis järgmisel lehel oligi juba midagi juhtumas.

Sisuhinne: 7/10

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar