10 jaanuar 2013

Eoin Colfer "Soovileht"

216 lehekülge
Musta huumoriga pikitud muljetavaldav ja julge fantaasia elust, surmast ja ootamatust teispoolsusest. Hea naljasoon ja keskmisest tugevam närvikava tulevad lugemiselamusele kasuks.

Raamat on ainult 216 lehekülge pikk, seega selline mõnus paaritunnine lugemiselamus, ja tõeliselt teravmeele pealekauba. Soovitan, ausõna, naerda sai küllaga (mida veel tahta vähem kui kahe euri eest...? apollos soodukas praegu). Igatahes pidasin seda esialgu tõsiseks lasteraamatuks ja ilmselt ta midagi sinnakanati on kah, kuigi raamatut ei soovitata lugeda noorematel kui 11 aastat. Peaksin vist soovitusega nõustuma, aga samas midagi n i i hullu polnud, et kohe üldse lugeda ei kannatakas (natukene roppust ja vägivalda).

Põhimõtteliselt tahtsin lihtsalt mingit vaheldust Pärandi sarja viimasest raamatust (Eragon ja Saphira on toredad küll, aga väsisin natukene ära) - sellist lühikest ent põnevat ja erilist. Sain küll täpselt seda, mida küsisin. Teos algab sellega, et kaks noort pätti, Meg ja Belch, lähevad ühte vanurit röövima, aga saavad röövimise käigus surma. Belch kupatatakse kohe põrgusse, aga Meg põhjustab taevas/põrgus parajat furoori, sest pole täpselt teada, kuhu tema minema peaks. Aga Meg tahab ju taevasse! Seega otsustab tüdruk, et tarvis on oma pahategusid heastama hakata ning naaseb vaimuna maale. Sealt algavad seiklused, sest Belch on määratud tema hinge jahtima ja põrgu viima ent Meg on visa vastane... Idee pole ju suurt miskit? Ometi on autor suutnud sellest mingit suuremat sorti komöödilise draama välja kirjutada, vahel ma lihtsalt ei suuda ära imestada kuidas nad seda teevad... Ahjaaa, kuidas ma küll peaaegu unustasin - taevas ja põrgus on mõned ääretult olulised elemendid nagu mobiiltelefonid, faksid, hologrammid, arvutid, gameboy’id jms, sest ega neil seal üleval/all ju samuti selliseid asju vaja (kui põrguvalvur taeva nn uksehoidjale Peetrusele helistas stiilis „ega sa juhuslikult seda Meg’i kuskil kondamas pole näinud“ kuidas sa mitte ei naera?) Meenutan ja naeran, väga vahva lugemine oli ja julgen väga julgelt soovitada.

Ja otseloomulikult pidin ma kaanepildi nii suureks tegema, et kõik ikka aru saaksid, millega tegu on. Jep, tegemist on kohaga, kus taevased- ja põrgulikud jõud Meg'i kadumist arutavad, seda loomulikult mobiiltelefonidega.  Tagakaanel oleks võinud olla Saatan Gambeoy'd mängimas, see oleks ka tore olnud. 

Sisuhinne: 8/10

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar