27 jaanuar 2013

Joss Stirling "Viin su endaga, Phoenix"

240 lehekülge
Phoenix kuulub Kommuuni – ebatavaliste võimetega varaste gruppi. Tema sihtmärk on Yves Benedict, Londonit külastav Ameerika üliõpilane. Kuid selgub, et Yves on midagi palju enamat kui kõigest sihtmärk. Ta on Phoenixiga kokku määratud. Tema hingesugulane. Kommuunile kuulub Phoenixi minevik ja grupp tahab endale ka tema tulevikku. Kas Phoenixil õnnestub päästa poiss, keda ta armastab..., ja iseend?

Teine osa vendade Benedictide saagast, seekord peategelaseks vanuse poolest eelviimane vend Yves. Oodata on ka kolmandat osa, kus peategelaseks on Xav (kuna see on juba inglise keeles ilmunud, siis jääb vaid tõlget oodata). Peale kolmandat osa ilmub veel esimese peaosalise Zed’i kohta käiv lühijutustus. Joss Stirling on öelnud, et mõtleb uute Benedictide raamatute kirjutamise peale, ent sedapuhku tahab ta ehk enne poiste vanematest kirjutada ja veel enne seda tahab ta üldse midagi hoopis teistsugust kirjutada…. Seega need, kes vendade kohta käivaid lugusid ootavad, peavad kahjuks ootama ja ilmselt mitte kuigi vähe. Lähemalt saab lugeda tema ametlikult kodulehelt http://jossstirling.co.uk, huvilistel soovitan seda külastada. Ja muide, kellele meeldib Stirlingu kirjutamisstiil, siis tasub lugeda Eve Edwards’i nimelise autori teoseid, sest see on Stirlingu varjunimi. Ma pole küll ise tema varjunime all kirjutatud teostega kursis, aga kuuldavasti on need mingit sorti armastusromaanid.

„Viin su endaga, Phoenix“ ei erine oma sisu poolest kuigivõrd esimesest osast. Nagu ka eelmise raamatu peategelasel Sky’l, on ka selle raamatu nimitegelase Phoenix’i elu raske olnud. Ja nad mõlemad on britid. Huvitav mis värk sellega on.
Taaskord on terve raamat täis põnevaid käänakuid, sest ega ühtegi otsust ju kainet mõistust kasutamata teha ei saa. Aga teismeliste puhul ei tasu vist väga loota ja tegelikult mis raamat see olekski, kui nad lihtsalt läheks, musitaks veidi ja olekski kohe paar. See oleks siis umbes 20 lehekülge Nora Robertsi raamatute lõppvaatusest.
Põhiliselt on sisuliin umbes sama nagu esimeses – leiavad noored üksteist, poiss tahab tüdrukut kangesti, aga tüdruk poissi nii väga ei taha või siis õigemini ei pea end vääriliseks olevat. Lõpuks saavad armunud ikkagi kokku ja hävitavad kõik pahad ära. Pisut seebiooperlik, aga nauditav lugeda sellegipoolest. Huumorit oli kenasti, mulle meeldivad lõbusad raamatud ja see ütleb juba nii mõndagi vist (haha, nagu mu raamatuvalik ei ütleks…). Igatahes teismelistele julgen ilusti soovitada, vanematele naissoost lugejatele pakub ka kindlasti mingil määral huvi, aga meessoost tegelastele ei oska soovitada, liiga naistekas vist ikka. Rääkimata kogu sellest American dream peremudelist, kus kõik üksteist tingimusteta usaldavad ja armastavad. Tore muidugi, aga veidi naljakas minu kui täiesti tavalise eestlase jaoks. Austus ja armastus peavad käima käsikäes, aga narruseni minna enda muside ja kallistustega, kogu see igapäevane härdameelsus ja ahviarmastus. Ahviarmastusest saab muidugi huvitavaid seebikaid teha, selle tunnistuseks on meil paar kanalit, mis näitavad 14-18 ainult seda sama ahviarmastust. Läksin nüüd küll teemast pisut liiga kõrvale. Raamatus on kõigega piiri peetud, ärge sellest ahviarmastusest ja härdameelsusest valesti aru saage. Ainult paar korda tekkis mõte, et kõik on nii roosa ja hea, et tahaks ise ka selles vahukommis elada, aga selle võib andestada, sest hingeleidja on ikkagi klass omaette. Üldiselt mulle meeldib selle kirjaniku kirjutamisstiil, kõik on nii casual, ent samas väga huvitav, et mingi pinge püsiks õhus kogu aeg. Mina ootan igatahes juba kolmandat osa ja loodan, et see veel selle aastanumbri sees ilmub.
Muide, seda raamatut saab sisuliselt võttes ka esimesest raamatust sõltumatuna lugeda, aga ikkagi soovitan ka esimese osa  („Ma leian su, Sky“) ära lugeda, see oli samuti muhe ja koos on nad eriti toredad.

Sisuhinne: 8/10

2 kommentaari:

  1. Mis nende raamatute nimed on mida Ewe Edwards väljastanud on? ma ei leidnud neid internetist :)

    VastaKustuta
  2. Näiteks siit saab uurida:
    http://www.eve-edwards.co.uk/styled-2/page7/

    Postituses väike täheviga, tegelikult on ta Eve, mitte Ewe.

    VastaKustuta