11 veebruar 2013

Peter V. Brett "Maalingutega mees" ja "Kõrbeoda"

    


„Maalingutega mees“ 518 lehekülge
Tegevus toimub maailmas, kus inimesed peavad öö saabudes varju otsima majadest, mida kaitsevad loitsumärgid, sest pimeduses tulevad välja maa-alused, deemonid, kes rebivad tükkideks kõik, kes neile ette satuvad. Seal maailmas kasvavad eri paigus kolm last, kellest saavad täiskasvanuna sõdalane, ravitseja ja muusik. Nende oskused aitavad neil jõuda jälile deemonite saladusele ja annavad vaevatud inimkonnale lootust kurjuse painest vabaneda.

„Kõrbeoda“ 679 lehekülge
SharDama Ka ja Maalingutega Mees olid kunagi sõbrad, relvavennad. Nüüd on nad vihased vaenlased. Nende looga on seotud Renna, noor naine, kel on tulnud taluda üleinimlikke kannatusi; Leesha, uhke ja imekaunis ravitseja, kelle loitsutundmine ületab juba Maalingutega Meest ennastki; ning Rojer, rändurist viiuldaja, kelle tavatu muusika suudab deemoneid rahustada – või nende meeled nii segamini ajada, et nad ründavad üksteist.
Ja ometi, sel ajal kui vanad liitlassuhted pannakse proovile ja sõlmitakse uusi, on kõik õndsas teadmatuses sellest, et ilmunud on uus liik deemoneid, intelligentsemad – ja ohtlikumad – kui ükski, kellega ollakse varem kokku puutunud.

Olen juba ammu mõelnud, et tahan nendest raamatutest kirjutada, aga pole mahti olnud. Nüüd on  pisut aega ja meeleolu, et oma mõtted kirja panna. Kõik tegelased on välja tooduded ääretu detailsusega, sealjuures rõhutan seda, et pole mainitud ainult häid omadusi, vaid igal ühel on oma vead. Kõik pole kullast poisid ja teemantist tüdrukud nagu ma viimasel ajal olen lugema harjunud. Kerge vaheldus seega. Olustik on mitmekesine ja sündmused toimuvad mitmel tasandil. Seda on nii huvitav lugeda, et mu silmad ei tahtnud mõtetega kohati samas tempos edasi liikuda. Lugemisest on juba, ma ei teagi, pool aastat möödas, aga olen endiselt väga põnevil, mis kolmandas raamatus juhtuma hakkab.
Kahjuks pole see vahetu elamus, vaid kerge järellainetus, seega ei hakka ma suuri sõnu tegema. Seda enam, et mitmed raamatublogijad on teinud nii „Maalingutega mehest“ kui ka „Kõrbeodast“ väga häid arvustusi. Soovitan vaid otsingut kasutada ja ka teiste elamustest osa saada. Veel parem, fantaasiahuvilised, lihtsalt lugege need raamatud läbi.

Kolmas osa peaks ilmuma juba sellel kuul (kui ta juba ilmunud pole), see on ka põhjus, miks otsustasin, et nüüd on õige aeg anda väike kommentaar kahele esimesele raamatule. Kolmandale osale järgneb veel neljas ja alles viienda osaga peaks sari punkti saama. Seega oodata saab veel head mitu aastat, aga ma usun, et see on kogu seda ootamist väärt.

Sisuhinne: 10/10 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar