30 märts 2013

M. C. Beaton "Apla naise surm"

180 lehekülge
Konstaabel Hamish Macbethi taevas pole ainsatki pilve… Ainult rikkalikult sooja päikesepaistet ja veidi liiga vähe ilusat Priscilla Halburton-Smythe’i.
Aga kui Tommeli mõisahotelli saabub kaheksa lootusrikast Vallaliste Tutvumisseltsingu liiget, et nädala kestel tõsiselt üritada abikaasat leida, ilmuvad taevasse pilved. Neli paari, keda agentuuri direktor Maria Worth hoolega kokku on sobitanud, tunnevad teineteise suhtes kohe vastumeelsust. Maria labase ja apla äripartneri Peta ilmumine hävitab viimsegi romantikaraasu. Kui armastus pageb aknast välja, astub mõrv uksest sisse. Peta ahmib varsti sisse oma viimse söögiportsu ja Hamishi lahendada on nõutuks tegev mõistatus. Kes oli koos Petaga saatuslikul väljasõidul, mille järel leiti Peta surnult, suur punane õun suus?
Kindlasti ei võinud see olla keegi nendest vallalistest…

Mind ikka jätkuvalt hämmastab, see, kuidas Beatoni raamatutes inimesed nii muuseas mõtlevad, et „oh, tahaks tema ära kägistada“ või siis „ta on nii loll, et peaks surema“. Ma ei saa küll teiste eest rääkida, aga mina pole iialgi mõelnud, et keegi võiks ära surra kuna ta on nii loll või mõlgutanud tapmismõtteid seetõttu, et keegi lihtsalt ebameeldiv on. Selles raamatus nagu ka igas eelnevas Hamishi loos on sellised tapmismõttes iga inimese mõtetes...

Tommeli lossi hotelli saabus eliitseltskond, kes kõik loodavad seal viibides enda „õige“ leida. Üsna varsti pärast algust saab selgeks, kes seekord sureb ja selle juhtumi puhul on süüdlane tegelikult üsna ootamatu. Pricsilla ja Hamishi vahel ikka ja endiselt midagi susiseb, Daviot koguni soovitab Hamishil naine ära kosida. Ei puudu ka selline naine, kes Hamishile Pricsilla meelepahaks silma heidab. Igas Hamishi raamatus on vist selline pisut kergemeelne ja lihtne naine, kes Hamishi ääretult võlvaks peab. Raamatu lõpus Hamish edutatakse, aga see talle muidugi ei sobi, sest asi toob kaasa mitmeid ebamugavusi.  

Sisuhinne: 6/10

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar