21 märts 2013

M. C. Beaton "Snoobi surm"

176 lehekülge
Kui Jane Wetherby kutsub konstaabel Hamish Macbethi „puhkusele” Eileencraigi saarele oma sanatooriumi Lustlik Rändleja, hakkab mehe roidunud vaim elavnema. Arvates, et ta on viimaks leidnud õrna ja armastava hoolitsuse allika, alistub Hamish ahvatlusele ning jätab unise mägismaa linnakese Lochdubhi ja armastatud koera Towseri.
Kahjuks ei kujune puhkus selliseks, nagu Hamish lootis. Tuulest räsitud Eileencraigi asustavad vaenulikud saareelanikud, kellest enam kui vähesed vabaneksid Lustlikust Rändlejast ja selle perenaisest. Seltskond sanatooriumis pole sugugi parem; Jane’i kerglasel koosviibimisel osaleb teiste hulgas naine, kes on läbi ja lõhki snoob ning kritiseerib kõike ja kõiki. Kui ta leitakse kaljujalamilt murdunud kaelaga, ei ole keegi sellest ülemäära murtud – ent Hamish peab jätma viimasegi lootuse mõnusale puhkusele, et lahendada snoobi surm.

Järjekorras vist juba kuues Hamishi juhtum? Mul on juba lugemine täiesti sassis, pikka aega pole lugeda jõudnud ja enam ei mäleta. Seekordses osas läks Hamish puhkusele. Puhkus sai läbi siis, kui üks naine (ehk siis snoob)  surnult leitakse ja Hamishil on kohe mõte, et see on mõrv. Seal ta siis selle Blairiga jälle natukene jagelema kipub kuni lõpuks on Hamishil endalegi tunne, et on mõrva vaid ette kujutanud. Ühtlasi saab kaasa elada Hamishi järjekordsele kiindumusele, aga nagu juba traditsiooniks saanud, ei tule sellest midagi välja. Pricsilla sattus jõuludeks Hamishi vanemate juurde, ent sellest autor väga ei räägi. Päris lõpus näitab Pricsilla välja natukene armukadedust ja oligi juba aeg. Ammu.

Sisuhinne: 7/10

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar