20 aprill 2013

Cassandra Clare "City of Fallen Angels"

424 lehekülge
The Mortal War is over, and sixteen-year-old Clary Fray is back home in New York, excited about all the possibilities before her. She's training to become a Shadowhunter and to use her unique power. Her mother is getting married to the love of her life. Downworlders and Shadowhunters are at peace at last. And - most importantly of all - she can finally call Jace her boyfriend.
But nothing comes without a price.
Someone is murdering Shadowhunters who used to be in Valentine's Circle, provoking tensions between Downworlders and Shadowhunters that could lead to a second bloody war. Clary's best friend, Simon, can't help her. His mother just found out that he's a vampire and now he's homeless. Everywhere he turns, someone wants him on their side - along with the power of the curse that's wrecking his life. And they're willing to do anything to get what they want. At the same time he's dating two beautiful, dangerous girls - neither of whom knows about the other one.
When Jace begins to pull away from Clary without explaining why, she is forced to delve into the heart of a mystery whose solution reveals her worst nightmare: She herself has set in motion a terrible chain of events that could lead to her losing everything she loves. Even Jace.
Love. Blood. Betrayal. Revenge. The stakes are higher than ever in City of Fallen Angels.

Sarja The Mortal Instruments neljas osa, see raamat siis teistest natukene lühem. Pärast kolmanda raamatu lõppu ütlesin, et asi võinukski nii lõppeda, aga Clare suutis neljandasse raamatusse tuua uued probleemid ja mõned eelmiste raamatute pisikesed mured suuremaks ajada. Mõned asjad jäid häirima või tekitasid küsimust, et kas kõigest ikka on vaja mingit probleemi otsida. Kohati jäi üldse selline mulje, et noh, kui probleemi pole, siis võib selle tekitada, mis seal ikka.

See osa keskendus palju rohkem Simonile, mis andis raamatule enatukene teistsuguse maigu. Kui kolm esimest raamatut olid tõesti sellised pisut omaette, siis neljas osa oleks nagu omaette triloogia esimene osa. Ainult et see pole. Tavapärasest rohkem keskendus autor ka teistele tegelasteleja seda on alati väga mõnus lugeda. Mulle pole kunagi need ainult ühe inimese pilgu läbi jutustamised meeldinud, see annab liiga vähe infot ja paneb liiga palju oletama, tasakaalu pole. Clary ja Jace’i teemast on kergelt kõrini. Muudkui ohivad ja ähivad, kumbki täpselt ei tea, mis teisel viga on, aga et rääkida üksteisega, seda ju pole võimalik teha. Jace oli selles osas üldse nagu üks väike plika. 

Ja probleemid jätkuvad...

Sisuhinne: 7/10

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar