29 juuli 2013

Gail Carriger "Soulless"

357 lehekülge
First, she has no soul. Second, she's a spinster whose father is both Italian and dead. Third, she was rudely attacked by a vampire, breaking all standards of social etiquette.
Where to go from there? From bad to worse apparently, for Alexia accidentally kills the vampire - and then the appalling Lord Maccon (loud, messy, gorgeous, and werewolf) is sent by Queen Victoria to investigate.

With unexpected vampires appearing and expected vampires disappearing, everyone seems to believe Alexia responsible. Can she figure out what is actually happening to London's high society? Will her soulless ability to negate supernatural powers prove useful or just plain embarrassing? Finally, who is the real enemy, and do they have treacle tart?

Parasol Protectorate sarja kuuluv esimene raamat "Soulless" oli täpselt nii parajalt kaasahaarav, et kohe järgmine raamat kätte võtta, aga mitte nii ligitõmbav, et tööl olles pidevalt raamatule mõtleks. Tegevus toimub mingis kuninganna Victoria aegses paralleelmaailmas, kus ühsikond on harjunud kõrvuti elama libahuntide, vampiiride ja kummitustega. Raamatu peategelane on noor nii-öelda vanainimene, kes on "riiulile pandud" kuna tema välimus on liiga eksotiiline ja kole (riiulile pandud siis  selles mõttes, et abikaasat talle ei otsita). See sama noor naine Alexia on juhtumisi ise ka supervõimetega või siis ehk antisupervõimetega kuna tal on harukordne võime vampiire ja libahunte puudutades võtta hetkeks nende surematus. Ühtlasi pole Alexial hinge. 
Alexia on silmatõmbava välimusega, häälekas, iseseisev ja tugev naine, kes satub pahatihti pahandustesse. Loo väga tähtis osa on Lord Maccon, kellega Alexial suhe tekib. 
Üsna värvikalt ja üldse mitte vähelõbusalt on kirjutatud nende kahe suhtest, selle arengust ja Alexia avastustest mehe anatoomia kohta. Päris lõbus on, aga üle vindi  pole autor sellega õnneks läinud. Kergelt ja kargelt, kõik on tip-top.

Sarjas on viis raamatut ja ei teagi kas need kõik läbi loen, aga praegu on piisavalt põnev, et vähemalt teine raamat on juba poolepeal.

Sisuhinne: 7/10

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar