14 juuli 2013

Maria V. Snyder "Sea Glass"

379 lehekülge
Like the colorful pieces of sea glass washed up on shore, Opal has weathered rough waters and twisting currents. But instead of finding a tranquil eddy, Opal is caught in a riptide. Her unique glass messengers which allow instant communication over vast distances have become a vital part of Sitian society. Once used solely by the Councilors and magicians, other powerful factions are now vying for control. Control of the messengers equals control of Sitia. Unfortunately that also means control of Opal. If that isn’t enough of a problem, Opal’s determination to prove blood magic is still being used is met with strong resistance. The Council doubts her, her mentor doubts her, and even her family is concerned. When her world is turned upside down, she begins to doubt herself. In the end, Opal must decide who to believe, who to trust, and who has control—otherwise she will shatter into a million pieces and be swept out by the tide.

Mul on rõõm tunnistada, et teine osa „An Opal Cowan Novel“ sarjast oli palju tegusam ja huvitavam. Esiteks on peategelane endale selgroo suutnud kasvtada, teiseks puudus sellest konkreetne armukolmnurk (ma ei salli neid üldse) ja lõpp suutis üllatada. Mis aga üllatama ei pannud, oli tõsiasi, et sisu kulges jälle kuidagi sinka-vonka, siit sinna ja ei kuhugi. Lootsin, et teise osaga saab midagi selgemaks – vähemalt selle, mis suunas asi liikuma hakkab, aga ei. Mulle tundub lihtsalt, et lugu räägibki Opalist. Lihtsalt konkreetselt ühest tüdrukust, kellel on maagilised võimed ja keda kõik ära kasutada tahavad. Lugu tüdrukust. Pole nii ligitõmbav, aga see-eest oli teine osa esimesest palju huvitavam ja kui see oma teise osa tempot ka kolmandas suudab hoida, siis pole lool väga vigagi.

Seekord pannakse Opal lühikese nööri otsa, igat tema liigutust jälgitakse ja kontrollitakse, sest oma uskumatute võimetega kardavad teda kõik maagid. Vaikselt peab hakkama Opal usaldust taastama, tõestama, et ei, ta ei soovi maailma üle võtta ja ei, ta tõepoolest ei soovi kõiki teisi maagiast tühjaks tõmmata, et kristalle toota. Vaikselt, aga tõhusalt liigub ta terve selle raamatu jooksul oma eesmärgi poole.

Sisuhinne: 6/10


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar