22 august 2013

Cassandra Clare "Surmav Arsenal - Luude Linn"


Kui viieteistkümneaastane Clary Fray läheb oma kodulinnas New Yorgis klubisse nimega Pandemonium, satub ta seal mõrva tunnistajaks – ja selle mõrva sooritavad kolm teismelist, kes on kaetud kummaliste tätoveeringutega ja kel on kaasas imelikud relvad. Ja siis haihtub surnukeha jäljetult õhku. Politsei kutsumisel pole erilist mõtet, kui selgub, et keegi peale Clary mõrvareid ei näe ning sellest, et inimene on surnud, pole jälgegi, isegi mitte veretilgakestki maas. Ja kas see, kes suri, oli üldse inimene? Nii kohtub Clary esimest korda varjuküttidega, sõdalastega, kes on pühendunud Maa deemonitest vabastamisele. See on ka tema esimene kohtumine Jace’iga, noormehega, kes näeb välja nagu ingel ja käitub nagu kaabakas. Peagi kistakse Clary Jace’i maailma, kui tüdruku ema kaob ning teda ennast ründab deemon. Kuid miks peaksid deemonid üldse Clary ja tema ema vastu huvi tundma? Ja miks Clary varjukütte näeb? See küsimus huvitab paljusid…

Polnudki palju vaja oodata! Eestikeelne tõlge ilmuski kõigest mõned päevad enne suurt esilinastust. Minu postitus antud raamatu kohta on siin (lugesin seda inglise keeles mõni aeg tagasi), seega raamatust eraldi ei hakka kirjutama, sest ausalt-öeldes pole ma eesti keeles seda veel lugeda jõudnud. Eestikeelne raamat ootab mind juba kapi otsas, isegi kinopiletid antud raamatu samanimelise filmi ekraniseeringule on taskus olemas.

Seega, uued ja vanad fantaasiahuvilised, võtke asi ette. Olen kindel, et paljudele teist meeldib see raamat väga.

Edit: Film nähtud ja pean ausalt ütlema, et see oli suur karuteene raamatu jaoks. Miks nende teismelised raamatukangelased filmides alati mingiteks gootitgurudeks tehakse? Üleni nahk ja muud sellist värki. Ja see Jace'i osatäitja ei meeldinud mulle mitte üks põrm, aga see on juba teine teema (see näitleja pole mulle kunagi istunud). Lily Collins täitis oma osa veenvalt... Aga minu pähe tuli kogu aeg mõte, et kas see siis ongi leekivpunane juuksevärv?  Mõnele võib see tõepoolest mingi tähenärimisena tunduda, aga terve seeria jooksul on sellel värvil natukene nagu omaette roll... Mitte konkreetselt, aga väikeste üksikute lausete ja märkuste koha pealt oli see raamatutes tegelikult väga oluline osa Claryst. Filmis on ta natukene punane. Natuke.

Peagi ilmub ka raamatu teine osa eesti keeles. Ja uudised ka filmivaldkonnast - tehakse ka järg. Ma ei ole selle üle vist eriti veenvalt õnnelik.

6 kommentaari:

 1. Vastused
  1. nii, ja miks?
   arvamus on ikka avaldamiseks mõeldud :)

   Kustuta
 2. Super film ja super raamat ka

  VastaKustuta
 3. Mulle meeldis raamat rohkem. Sai õige elamuse kätte!;)

  VastaKustuta
 4. Kus saaks esimest osa veel osta? Poes läbi müüdud kahjuks.

  VastaKustuta
 5. Ma armastan ,,Surmavat arsenali''!! Lihtsalt maailma parim raamat...:) Vähemalt on see minu arvamus

  VastaKustuta