12 november 2013

Peter James "Surm suu ääres"

352 lehekülge
See kõik oli mõeldud süütu poissmeesteõhtunaljana... Mõni tund hiljem on aga Michael Harrison kadunud ja ta sõbrad surnud. Pulmadeni jääb ainult kolm päeva ning komissar Roy Grace´i poole pöördub Michaeli kaunis, meeleheitel mõrsja Ashley Harper. Grace avastab, et ainus mees, kes peaks Michael Harrisoni asupaigast midagi teadma, ei ütle mitte midagi. Aga tal on tekkinud olukorrast ka palju rohkem võita kui keegi aimatagi oskab, sest ühe mehe õnnetus on teise õnn...

Nii hea on vahelduseks mõni uus suurepärane krimisari avastada. Tegelikult mina ise ei avastanud seda, aga minule soovitati seda endise kolleegi poolt. Ütleksin, et päris väärt soovitus.

Raamatus käib põhilugu ühe kadunud noormehe ümber, kes näib olevat maa pealt justkui haihtunud. Nagu sisukirjeldus ütleb, on tegemist luhtaläinud poissmeestevembuga – mees maetakse elusalt maha, esialgu oli plaanis seda vaid mõneks tunniks teha, aga juhtub nii, et terve kamp saab korraga raskes autoavariis surma ja nõnda see vaene mees sinna maa alla mitmeks päevaks jääb. Algusest peale on selge, et iseäranis selge ja klaar see lugu pole, keegi kuskil ikka varjab midagi ja kellegil kuskil on kindlasti mitut moodi võita teatud isikute kadumisest.
Roy Grace on ääretult huvitav tegelane. Mulle meeldib, et vahelduseks on kriminalistiks/uurijaks tehtud selline lihtsavõitu isik, kes polegi igas asjas nii nutikas (loomulikult on ta nutikas, aga mitte mingi geenius per se) ja kes ei leia lahendust kohe esimese mõttekäigu juures. Ja see, et need sensitiivid ja ennustajad on mängu toodud... magus. Mulle meeldib.
Ainus asi, mis pisuuuut ettevaatlikuks teeb, on uurija Roy Grace’i naise kadumisliin. Nimelt kadus uurija naine Sandy aastaid tagasi nagu vits vette ja mitte keegi ei tea kus ta on või kas ta veel üldse on. Igatahes on mul kuri kahtlus, et sellest saab veel nii mõneski Roy Grace’i juhtumis lugeda, ei teagi kas sellega läheb ka asi üle kummi venitamise piiri või lõpeb see kõik varakult ja ilma pikema mulata. Eks näis.

Meeldis. 

Sisuhinne: 7/10

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar