23 aprill 2014

Georgette Heyer "Must lammas"

292 lehekülge
Ajakirjade kirjastus
Abigail Wendover, kahekümne kaheksa aastane “vanapiiga”... on otsustanud takistada oma ilusat ja südikat vennatütart Fannyt kiindumast kena välimusega linnavurlesse ja häbiväärse mainega õnnekütti Stacy Calverleigh’sse.

Miles Calverleigh, oma suguvõsa must lammas
... on pikalt Indias elanud, skandaalse minevikuga ja üldsegi mitte kombeka käitumisega kõige ärritavam inimene, keda Abby on iial kohanud.

Kas neist kahest võivad saada liitlased, et kaitsta Abby vennatütart äärmiselt ebasobiva abielu eest? Ent selgub, et Miles on kõige ärritavam inimene, keda Abby on iial kohanud - ja kes lisaks oskab teda väga piinlikul moel ja täiesti valel hetkel naerma ajada.

Niisiis... Ajalooline romaan. Georgette Heyer. Ei teagi täpselt, mida arvata. Päris tavaline tunne on, ei positiivne ega negatiivne. Ei teagi, mida tunda sellest, et ma midagi eriti ei tunne. Aga ma vähemalt üritan...
Tean küll, et need Heyeri raamatud on väga populaarsed, aga mind pole need varem eriti tõmmanud. Nüüd nägin Apollos hea soodukaga ühte tema raamatut ja ei mõelnud sekunditki. Ei teagi miks ei mõelnud, sest tegelikult pole ma tema loominguga eriti kokku puutunud, välja arvatud teadmine raamatukogus töötatud ajast, et ta on üsna populaarne autor keskealiste prouade hulgas... Loevad kindlasti ka teised inimesed, aga nemad tekitasid iga uue Heyeri raamatu ilmumisega mingi suurema järjekorra. Igatahes ostsin selle raamatu üsna väikese summa eest ja kui ei saa öelda, et jubedalt meeldis, siis vähemasti ostu ma kindlasti ei kahetse. Minu ühed vaieldamatud lemmikud ongi just ajaloolised romaanid ja täpselt sellesse auku see „Must lammas“ sobib.

Kuna see on mu esimene kogemus antud autoriga, siis ei oska ma öelda kas kõik tema raamatud lähevad nii kiires tempos või oli see ainult käesoleva raamatu puhul. Mulle tundub, et selles raamatus polnud üldse tühja juttu. Kõik, mis oli, läks kohe käiku ja kõik, mida mõeldi, öeldi otse välja. Lihtne, konkreetne, tempokas ja sujuv. Tegelikult mida veel ühest raamatust tahta? Olgu kuidas on, aga kokkuvõttes oli üsna kerge, meeldiv ja kui mitte päris austenlik, siis vähemalt sellesse suunda kippuv teos küll. Vahelduseks hea. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar