13 juuli 2014

Ally Carter "Spiooni ei tohi suudelda"

252 lehekülge
Pikoprint
Gallagheri Akadeemia väidab end olevat tütarlastekooli geeniustele. Tegelikkuses tähendab selles koolis kehaline kasvatus süvenemist võitluskunstide peenematesse saladustesse, reaalained annavad ülevaate moodsamatest keemiasõja trendidest ja kodutööde hulka kuulub salakoodide murdmine.
Ehkki õpilane Cameron Morgan oskab neljateistkümmet keelt ja suudaks
tappa mehe oma paljaste kätega seitsmel fantaasiarikkal moel, pole tal aimugi, mida ette võtta siis, kui ta kohtab tavalist poissi, kes peab teda tavaliseks tüdrukuks.

Võtsin selle raamatu raamatukogust täiesti emotsioonide ajel, suvel tekib mul alati tahtmine midagi lihtsat ja kerget lugeda. Siis lähevadki igasugused naistekad ja noortele mõeldud romaanid käiku. Mulle meeldib sellist lugemist randa tassida ja väljasõitudele kaasa võtta, et oleks olemas hetked, mil lihtsalt kasvõi viieks minutiks oma pisikesse raamatumaailma ära kaduda. Seekord ma kahjuks randa ei jõudnud, aga niisama kodus lugemiseks oli see ka tore. Kui ma oleksin 14-15, siis oleks see raamat mulle aratavasti väga meeldinud, see on täpselt selline noorte tüdrukute cup of tea. Mõnikord, kui mulle selline raamat kätte satub, siis loen mõned leheküljed ja jätan pooleli – need on normaalsed, aga kogu see plikalik entusiasm, poisid, suudlused ja vanemad-on-nii-halvad üledoos tekib kohe paari lehega, et lihtsalt ei suuda.

Olgu mainitud, et selle raamatuga mingit üledoosi ei saa. Kuigi ka siin on poisid, suudlused ja ääretu entusiasm olulisel kohal, siis on need pigem tagasihoidlikud või vähemalt ratsionaalsed. Tegelikult polegi tegemist mitte millegi muuga, kui ühe toreda noorteraamatuga.

No, ja sisu on nagu ta on. Iga tüdruk tahab enda elu põnevaks muuta ja kui mitte kõik, siis kindlasti paljud on ette kujutanud, mis tunne on olla keegi teine ja elada hoopis teistsugust elu. „Spiooni ei tohi suudelda“ annab sellest päris hea ettekujutluse, sest a) tegemist on tüdrukute spiooniraamatuga, b) spioonide elu hõlmab igasuguseid legende ja väljamõeldud elusid, c) mängus on kenad poisid. Mida muud ühelt noortekalt tahta?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar