03 september 2014

Georgette Heyer "Vooruslik võrgutaja"

367 lehekülge
Ajakirjade kirjastus
Neiu ei otsinud armastust...
Venetia Lanyon on sama ilus kui osavõtlik, ent kuna ta peab juhtima Yorkshire’is asuvat mõisa, hoolitsema invaliidist venna eest ja tegelema kahe tüütult järjekindla kosilasega, on ta vanatüdruku staatusele väga lähedal. Siis kohtub ta oma naabri, seltskonnast välja tõrjutud võluva elumehe lord Damereliga. Sellisest mehest peaks iga kombekas naine kaugele eemale hoidma.

Mees ei otsinud lunastust...
Ehkki mehe skandaalne minevik ja saladused on piisavaks põhjuseks, miks Venetia ei peaks teda usaldama, saab kelm alati oma tahtmise. Ilma igasuguse hoiatuseta antud tungiv suudlus ähvardab poissmehele saatuslikuks saada... ja tekitada ühes vanatüdrukus kirge ja elutahet.

Veel üks Heyeri romaan ja pean ütlema, et senimaani minu lemmik. Originaalis kannab raamat pealkirja „Venetia“, mis on ka loo kangelanne nimi. Venetia on 25-aastane vanatüdruk, aga sugugi mitte inetu ja harimatu, vaid kaunis, tark ja eneseteadlik, lisaks on tal mitu kosilast.

Mulle meeldis Venetia iseloom, ta teadis täpselt, mida tahab ja ei lasknud endale muud väita. Loomulikult, paljud ju võisid üritada, aga mitte kordagi ei olnud tal mõttes oma soovidest loobuda. Ma ei saanud päris täpselt lõpuni aru kui naiivne ta siis ikkagi oli – ta käitus vahepeal väga elukogenud ja targa naisena, teisel hetkel jälle ei näidanud ta kuidagi välja, et ta naiivne poleks.

Laias laastus võiks öelda, et raamatu tegid lõbusaks need tegelased - Venetia, Damerel, Aubrey, Yardley ja Oswald (nimedes võib esineda kirjavigu). Ma ei hakka pikalt seletama kes nad olid / mis nad tegid, aga nad olid hästi kirjutatud karakterid ja täiustasid Venetia rikkumatut maailmapilti suurepäraselt.


Sobis küll. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar