23 oktoober 2014

Ally Condie "Matched"

369 lehekülge
Dutton Juvenile
Cassia has always trusted the Society to make the right choices for her: what to read, what to watch, what to believe. So when Xander's face appears on-screen at her Matching ceremony, Cassia knows with complete certainty that he is her ideal mate... until she sees Ky Markham's face flash for an instant before the screen fades to black.
The Society tells her it's a glitch, a rare malfunction, and that she should focus on the happy life she's destined to lead with Xander. But Cassia can't stop thinking about Ky, and as they slowly fall in love, Cassia begins to doubt the Society's infallibility and is faced with an impossible choice: between Xander and Ky, between the only life she's known and a path that no one else has dared to follow.

Vaatasin ükspäev, et e-luger seisab täitsa nukralt riiulis ja hakkab juba vaikselt tolmukihi alla mattuma. See ei lähe mitte... Võtsin selle siis kätte ja valisin üsna huupi ühe raamatu, mida lugeda. Sattusin jälle triloogia peale ja hakkasin kõva häälega naerma. Küll neid triloogiaid ikka vorbitakse teha, täitsa lõpp. Ma isegi ei oska ligilähedaseltki arvata mitu sarja mul hetkel pooleli on. Vähemalt pooled on mul peast täitsa pühitud.
Seekord võin vist öelda, et kui nüüd selle triloogia korraga läbi saab loetud, siis on hästi. Esimene raamat läks igatahes väga libedasti kuigi pean ütlema, et see polnud väga põnev. Mitu korda tundus mulle, et selline raamat on mulle paar korda varemgi kätte sattunud. Mida edasi, seda kindlamaks see tunne muutus. Ahsoo, jajah.. olen tõesti paar sellist raamatut läbi lugenud, pidin tunnistama, kui enda blogi arhiivi sirvisin. Lugu siis taaskord sellises reaalsuses, kus inimesed elavad nagu robotid ja teevad kõike, mida neile öeldakse. Esialgu oleks nagu utoopia, siis selgub et seal valitseb hoopiski despootia. Kah üllatust. Järgmine „üllatus“ on see, et peategelased osutuvad teisitimõtlejateks ja tahavad kõik maailmakorda muutma hakata. Siis ei puudu veel selline oluline osa nagu armukolmnurk (endiselt pole fänn), armunute vägivaldne lahutamine ja eksiil kuskil kauges ja ohtlikus kohas.

Kui nüüd kõik see kõrvale jätta, siis kindlalt võin öelda seda, et kuigi lugu ei üllata absoluutselt mitte millegagi, oli see sellegipoolest loetav. Omalaadsete raamatute hulgas on ta sellegipoolest pigem seal tagumises otsas... aga kellel huvi, siis miks mitte. 


EDIT 08.04.15 - Nüüd raamat saadaval ka eesti keeles kirjastus Pegasuse poolt nime all "Määratud".

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar