30 oktoober 2014

Kiera Cass "The Selection" ehk "Väljavalitu"

336 lehekülge
Harper Teen
Kolmekümne viie tüdruku jaoks on Valik erakordne võimalus – ainus väljapääs neile sündides ette kirjutatud saatusest. Mõelda vaid! Kanda printsessikleite ja kiiskavaid kalliskive. Elada palees ja võidelda võrratu prints Maxoni südame pärast. Aga America Singeri jaoks on see õudusunenägu. Esiteks tähendab see lahkumist tema suurest armastusest Aspenist – mehest, kes kuulub temast aste madalamasse kasti. Ja teiseks kodu maha jätmist, et konkureerida krooni nimel, mida ta sugugi ei ihalda. Rääkimata elamisest palees, mida igast suunast ründavad mässajad.
Aga siis kohtub America prints Maxoniga. Vaikselt hakkab ta mõistma, et tulevik, millest ta kunagi isegi unistada ei tahtnud, võib olla võrratum kui kõik muu, mida ta seni elus nii tähtsaks ja kindlaks oli pidanud.

Lugesin antud raamatu läbi ingliskeelsena, aga ka eesti keeles on selle sarja esimene osa samuti ilmunud.
Olin positiivselt üllatunud. Mitte nii, et raamat üllatusest käest kukuks, aga meeldivalt üllatunud siiski. See on jälle üks selline teos, mille tegevus toimub kuskil kauges-kauges tulevikus pärast nelja maailmasõda üsna rahutul ajal. Naerma ajas mind peategelase nimi- America. See vist suured eelarvamused mulle sisse pookiski. Kujutasin mingit ekstra patriootlikku ja tobedat raamatut ette, aga nii ei ole. Pigem on raamatus asi tõesti, nagu ka pealkiri viitab, tegemist valikuga. Abikaasa valikuga printsile, kui nüüd täpsem olla.
VÄLJAVALITU pilt
300 lehekülge
Pikoprint
Selle sisu oli lihtsamat laadi põnev ja kaasahaarav, magama ei suutnud õigel ajal kohe kuidagi minna ja teise raamatu olen juba pooleldi läbi lugenud. Põnev, aga mitte intensiivselt ja meeli erutavalt, vaid noh, lihtsalt põnev. Aga selline põnevus käib ju ka.
Mina oma armukolmnurgaga jälle. Ohh, jah. Jälle need kolmnurgad ja nelinurgad ja kolmkümmendviisnurgad.

Muidu meeldis küll. Peamine sihtgrupp ilmselt 15–18 aastased tütarlapsed, aga selle kohta siiski üsna viisakas teos. Sellist tühja pläma ja asjatut kekutamist ei olnud, pigem oli peategelane positiivselt täiskavanulik. Need välimuse muutused ja kleidi kirjeldused jäid ilusti lubatud piiridesse ja otseselt domineerima ei hakanud, ei tekkinud tunnet, et loeks pisikeste tüdrukute unejuturaamatut printsessiks saamise kohta.


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar