11 jaanuar 2015

Celeste Jones, Kristina Jones, Juliana Buhring "Ainult koos õega"

397 lehekülge
Kirjastus Sinisukk
Raamatu autorid Celeste Jones, Kristina Jones ja Juliana Buhring on õed, kes sündisid ja kasvasid ususektis Jumala Lapsed. Varajasest east alates kasutati neid ära nii füüsiliselt, vaimselt, emotsionaalselt kui ka seksuaalselt. Perekonnana tuntuks saanud ususektile pani 1960-ndatel aastatel Lõuna-Californias aluse Kristlike Misjonäride Liidust välja heidetud pastor David Berg, kes õpetas lastele Armastuse Seadust, kus Jumal on armastus ja armastus on seks. Laste saatuseks oli saada Viimsepäeva sõdalasteks ning anda selle eest oma elu. Maailmalõpp pidi saabuma 1993. aastal. Tuhanded Perekonna lastest on võidelnud masendavate tagajärgedega, mis tulenesid nende vanemate pimedast usust mehesse, kes pidas end Jumala hääleks maa peal. Õed on loonud organisatsiooni, mille eesmärgiks on kaitsta lapsi igat laadi ahistamise eest.

Sattusin ükspäev Apollosse ja ostsin mitu raamatut, nende hulgas kolm Valge sarja oma. Ma ei tea kaua need soodukad seal kestavad, aga praegu saab päris head kirjandust peaaegu niisama (Valge sarja kõik raamatud olid 1.99€).
Esimene teos, mis mulle poes kätte sattus oli just see raamat. Ma ei süüvinud eriti raamatu tagakaanel olevasse sisukirjeldusse, sest minu jaoks oli müügisõna „kultus“. Mingil seletamatul põhjusel on mind kultused ja sektid alati huvitanud, olen ka juba varem kuulnud jutuks olevast Jumala Laste ususektist.

See on selline teema, mis on nii külgetõmbav ja eemaletõukav samal ajal, seda on raske kirjeldada. Ühes vastikustundega kisub see ainult lähemale, peaaegu kutsub sositades infot ammutama. Tunne on halb ja seda eriti just laste pärast, kelle vanematel pole olnud piisavalt aru, et kõike seda vältida. See teeb jõuteks, isegi sellekohase info vaatamine ja teadmine, et sellised asjad üldse sünnivad, teeb nii tigedaks ja paneb meeleheitest hambaid krigistama. Aga mida saakski teha?
Need kolm õde on otsustanud oma kannatusest nii läbinähtavalt kirjutada, et selle puhul ei saa isegi tekkida küsimust, kas see on tõene. Nad on kogunud kokku kõik oma kannatused ja otsustanud neid maailmaga jagada. Ma kujutan ette, et see pole kerge, sest sellistest asjadest rääkimine võib tunduda nagu kõige selle teistkordse läbielamisena. Ometi on nad sellest rääkinud ja teadvustavad sellega endale, et see on üks moodus, kuidas maailmale selle kultuse tõelist palet näidata.
Neile kõikidele on tehtud täielikku ajupesu, ometi on nad kõik mingil hetkel sellest läbi näinud ja kultusest põgenenud/lahkunud. Kujutage ette, kui raske võib olla lahkuda millestki, millesse sa oled terve elu uskunud ja õigeks pidanud. Nende puhul on see eriti raske, sest lisaks lahkumisele lähevad nad sisuliselt tundmatusse või isegi hullemasse kui tundmatusse, nad lähevad vaenlase poolele, deemonite ja paha süsteemi juurde. Ma mõtlen pidevalt, et kui hull nende olukord ometi oli, kui nad olid nõus vabatahtlikult minema kuhugi, mille kohta oli neile ainult halba räägitud...

Raamat algab kõige vanema tüdruku Celeste jutustusega, järgnevad õdede lood ning edaspidi on kõik segamini, igaüks räägib lugu oma seisukohast. Nende kõikide lapsepõlv on olnud täis ahistamist, nii vaimsel kui füüsilisel tasandil. Nad kirjutavad oma katsumustest nii avatult ja siiralt, kuid ei lasku kunagi detailide kirjeldamiseni, seda pole vajagi.

Üks õdedest, Kristina, astub koos enda emaga esimesena kultusest välja ja asub seejärjel tuliselt võitlema enda õdede kätte saamise nimel. See on aeganõudev protsess ja seda jälgib kogu maailm. Lõpuks, aastaid hiljem jõub asi selleni, kui õed ka sektist väljuvad. Selle tulemusena ongi antud raamat valminud. Hoiatuseks, paljastamiseks...   

Konkreetselt selle sekti kohta on netis väga palju infot, dokumentaalfilme ja artikleid, lisan siia mõned lingid.

Esimesena lisan video, milles raamatu üks autoritest Krirstina Jones on ühes saates koos kahe kultuse liikmega intervjuud andmas. Sellel hetkel ta veel otsib oma õde Celestet, Kristina kirjutab sellest intervjuust natukene ka raamatu lõpus.

See artikkel räägib kirjaniku Taylor Stevensi elust Jumala Laste sektis.

Üsna mitmed Hollywoodi staarid on omal ajal kultuses üles kasvanud. Hetkel  kõige kuulsamad neist on Rose McGowan ja Joaqin Phoenix (koos oma õdede-vendadega). Mõlemad näitljead peavad seda mingil määral idülliliseks (aga veidraks) perioodiks. Ilmselt neil läks hästi.  

See on dokumentaalfilm kultusest, milles võtavad sõna paljud praegused ja endised kultuse liikmed. 

Selles dokis räägivad inimesed, kes on kultusest lahkunud. Kahjuks on paljud lahkunud endalt hiljem elu võtnud, minevik on neid kummitama jäänud. Neid haavu ei ravi nii kiiresti ja kergesti.

See video on vägae kstreemne selles mõttes, et natukene pärast video tegemist läks Davidito ehk Ricky Rodriguez kohtuma enda endise lapsehoidjaga, kelle ta hiljem ära tappis. Seejärel lasi ta ennast maha. Selles videos selgitab ta oma käitumise tagamaid ja heidab natukene valgust enda minevikule. Tegemist on kultuse asutaja David Bergi (tema ei olnud biloogiline isa) ja tema naise (praeguse juhi) lapsega, keda lapsepõlves korduvalt ahistasti. Temast pidi saama kultuse järgmine liider, kuid ta ei soovinud seda ja lahkus sektist  koos suurte vaimsete kannatuste pagasiga.

A Current Affair – USA saatesari, milles oli lõik kultusest, täpsemalt keskenduti Daviditole.

Paar kultusest põgenenud tüdrukut räägivad oma minevikust, sealhulgas David Bergi enda lapselaps.

David Bergi lapselaps seletab lahti Flirtiva Kalapüügi (Flirty Fishing) termini, mis lihtsalt öeldes tähendab kristlikku prostitutsiooni.

Antud lühike video on kurb ja hea näide sellest, kuidas väikeseid lapsi õpetati suhtuma seksi. Lisaks on näha kui paanikasse satub väike tüdruk, kes teab, et need koomiksid peaksid olema avalikkusele kättesaamatud, sest inikmesed ei mõistaks seda.

Ja see kõik on päriselt, kellegi väärastunud fantaasia ja uskumuse vili.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar