16 märts 2015

Marie Lu "The Young Elites"

355 lehekülge
I am tired of being used, hurt, and cast aside.

Adelina Amouteru is a survivor of the blood fever. A decade ago, the deadly illness swept through her nation. Most of the infected perished, while many of the children who survived were left with strange markings. Adelina’s black hair turned silver, her lashes went pale, and now she has only a jagged scar where her left eye once was. Her cruel father believes she is a malfetto, an abomination, ruining their family’s good name and standing in the way of their fortune. But some of the fever’s survivors are rumored to possess more than just scars—they are believed to have mysterious and powerful gifts, and though their identities remain secret, they have come to be called the Young Elites.

Teren Santoro works for the king. As Leader of the Inquisition Axis, it is his job to seek out the Young Elites, to destroy them before they destroy the nation. He believes the Young Elites to be dangerous and vengeful, but it’s Teren who may possess the darkest secret of all.

Enzo Valenciano is a member of the Dagger Society. This secret sect of Young Elites seeks out others like them before the Inquisition Axis can. But when the Daggers find Adelina, they discover someone with powers like they’ve never seen.

Adelina wants to believe Enzo is on her side, and that Teren is the true enemy. But the lives of these three will collide in unexpected ways, as each fights a very different and personal battle. But of one thing they are all certain: Adelina has abilities that shouldn’t belong in this world. A vengeful blackness in her heart. And a desire to destroy all who dare to cross her.

It is my turn to use. My turn to hurt.

„Legendi“ autorilt on ilmumas uus triloogia „The Young Elites“. Legendi sarjast on senimaani küll ainult üks osa eesti keelde tõlgitud, seega on see ilmselt langenud tõlgime-ainult-ühe-osa-sest-miks-mitte tõve kätte... „The Young Elites“ oli minu arvates juba klass kõrgem, kui „Legend“. Natukene meenutas Trudy Canavani töid, aga tema geniaalsusest jääb veel kõvasti alla.

Kahjuks lugesin seda raamatut juba enam kui nädal tagasi ja pole jõudnud varem sissekannet teha (seda pole minuga kunagi varem veel juhtunud), aga annan endast parima, et meenutada, sest vahepealsel ajal olen lugenud juba  kaks teise sarja raamatut läbi.

Mis igal juhul kajab läbi kogu selle raamatu, on peategelase negatiivne natuur. Vähemalt see üritab kogu aeg kole negatiivne olla, aga tegelikult on aru saada, et see negatiivsus ja halb aura on tekkinud teatud sündmuste tõttu, mis aset leiavad ja noh, vääriti mõitsmisest, kui nii võib öelda. Kui algusest pealt, maast ja madalast on räägitud, et sa oled kole ja paha, kuidas sa siis ise ennast ümber õpetad mõtlema?

Noorteks eliitideks nimetatakse inimesi, kes on varases lapsepõlves läbi põdenud haiguse, mida kutsutakse verepalavikuks ja selle tagajärjel saanud teatud maagilised võimed. Kõik täiskasvanud, kes seda põdesid, surid, lapsed võisid ellu jääda, aga nad ei olnud enam kunagi endised. Enamikel lastel tekkisid haigusest komplikatsioonid ja nad olid elu lõpuni "märgitud" ehk lihtne oli aru saada, kes on haiguse läbi põdenud ja kes mitte. Ühiskonnas on need lapsed põlatud ja tagakiusatud, sest inimesed kardavad nende võimeid. Täielik tagakiusamise põhjus tuleb välja alles poole raamatu pealt, otsad on kõik seotud ja põhjused väga traditsioonilised (nagu sellistel asjadel ikka) - võim.

Igal juhul oli see poolkoletise moodi peategelane meeldivaks vahelduseks ja ma ootan põnevusega, mis teises osas juhtuma hakkab. Kahjuks õnnestus mul kätte võtta selline triloogia, mis on alles valmimisjärgus ehk siis teine osa ilmub paari kuu pärast. Ootamine aga vist väga pikk ei tule, sest kodus on mul umbes sada lugemata raamatut riiulil kannatlikult oma järge ootamas.


Muide, see raamat on 2014. aastal young adult fiction raamatute seast valitud üheks parimaks.  

4 kommentaari:

 1. Mul on selline küsimus, et kuidas Te ,,Vastukaja''-vidina saite/leidsite/lisasite ?
  Tänan

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Oi, seda ma küll ei mäleta, kuidas selle panin. See oli nii ammu... Küll aga mäletan seda, et see oli algselt ingliskeelne ja neid vastukaja nimetusi panin ise juurde eesti keeles. Vaata natukene bloggeris ringi, see ei saa väga keeruline olla, kui ma sellega hakkama olen saanud. Ma pole just eriti osav siin bloggeris :)

   Kustuta
  2. Suur-suur tänu! No te olete kindlasti palju parem blogija, kui mina..... :) Nüüd siis katsetama!

   Kustuta