01 mai 2015

Cassandra Clare "Taevase tule linn"

608 lehekülge
Kirjastus Varrak
„Surmava arsenali” sarja kaua oodatud finaalis tuleb Claryl ja tema sõpradel seista silmitsi suurima kurjusega, mida nad eales on kohanud. Seda kurjust kehastab Clary enda vend.
Nüüd, kus Sebastian Morgensterni käsutuses on põrgukarikas, suudab ta muuta varjukütte otsekui õudusunenäost väljaastunud koletisteks ning tumestatute armee aina kasvab. Varjukütid kuulutavad välja sõjaseisukorra ja koonduvad Idrisesse, aga isegi Alicante kuulsad deemonitornid ei suuda Sebastianit tõkestada. Ning kes kaitseb maailma deemonite sissetungi eest, kui nefilimid on Idrises lõksus?
Kui ilmsiks tuleb suurim reetmine, mis nefilimidele iial osaks on saanud, peavad Clary, Jace, Isabelle, Simon ja Alec põgenema. Just neile langeb ülesanne päästa maailm hukust. Nende tee viib sügavale deemonimaailma, kuhu ükski varjukütt pole seni sattunud ja kust ainuski inimolend pole tagasi pöördunud...

Olen selle raamatu lugemist päris pikalt juba edasi lükanud, kord alustasin juba lugerist, aga seal jäi see pärast esimest peatükki seisma ja nõnda ta seal lugemata kujul istub siiani. Nüüd ostsin endale kuuenda osa, esiti lugesin ja mõtlesin, et huvitav küll, eelmised osad on hoopis teistugused tundunud. Mõtlen ja loen, mõtlen veel ja loen juba pool raamatut läbi, siis meenus – lugesin ju kõik teised osad inglise keeles! Pole ime, et praegu see lugemine täitsa sama ei tundu. Võtsin enda blogi lahti ja huvi pärast vaatasin, et millal need eelnevad osad läbi lugesin ja pidin pikali kukkuma! Kaks aastat tagsi?? Kas tõesti on sellest juba paar aastat möödas? Kuidas nii? Need raamatud on mul ju nii hästi meeles, mis mõttes on möödas juba kaks aastat! No ma ei tea, aeg ikka lendab küll.

Ei teagi, kas asi oli selles, et lugesin raamatut eesti keeles või selles, et olen sellest sarjast natukene „üle saanud“, aga see tundus kuidagi igavam. Iga vähegi pingelisem olukord oli eelmisele nii sarnane, kõik ähvardused ja eelaimdused alati samad, lõpptulemus kogu aeg üks, huumor tundus sedapuhku pisut nigelavõitu. Vist ikka oli oma osa ka tõlkel, sest lugemise ajal tõlkisin peas pidevalt humoorikad olukorrad ära ja kui need oleks olnud originaalkeeles, oleks nali ikka hoopis naljakam tundunud. Tõlge pole paha, aga ikka läheb alati midagi ju kaduma.


Minu viimase aja sündroomiks on saanud ka see, et alguses ei saa kuidagi vedama, siis pärast jälle ei saa pidama. Raamatut lugesin põhimõtteliselt paari peatüki kaupa, sest kauem korraga ei suutnud, mõte kippus rändama minema ja see polnud otseselt nii põnev, et kramplikult raamatust kinni oleks pidanud hoidma ja sõnu neelama. Spoilin lõppu ka veidi, edasi lugemine omal vastutusel!  Lõpp oli natukene liiga roosamanna, kuidas see saab nii olla, et kõik tähtsad tegelased ellu jäävad ja õnnelikult elu lõpuni elavad ja 20 lehekülge lõpust üksteisega nunnutavad? Alati ei pea keegi surma saama, et põnev oleks, aga no ausalt, see polnud ikka üldse võimas finaal. 

Mul pole otseselt kahju, et sari läbi on, aga mõnes mõttes on ikka halb tuttavaks saanud tegelastega hüvasti jätta, eriti pärat nii mitut raamatut. Rõõmsaks uudiseks fännidele peaks olema teadmine, et Cassandra Clare on kirjutamises väga aktiivne, seega mingist nurgast on lisa alati tulemas. 


LISAKS eriti hea uudis kõikidele fännidele! Varsti on oodata vähemalt 13-osalist sarja esimese raamatu põhjal. Sari hakkab kandma nime "Shadowhunters". Kui sari osutub edukaks, siis tuleb rohkem osasid, aga liialt loota vast ei tasu. Ma olen 13 osaga ise juba üsna rahul :) Sari on teiste näitlejatega, filmiga pole sel midagi pistmist. Kogu film oli üldine pettumus enamikele fännidele ja kassast ei tasu rääkidagi. Loodame, et sarjaga läheb natukene paremini (või noh, palju paremini). Väga palju infot selle sarja kohta veel jagada ei ole, aga teada on Jace osatäitja, keda hakkab mängima Dominic Sherwood ja Clarissa osatäitja, keda mängib Kat McNamara. Ka Isabelle ja Simoni osatäitjad on teada, nendega sab lähemalt tutvuda imdb lehel. Info täieneb pidevalt, sest hetkel on käimas castingud.
Minu arvates on juba hetkel osatäitjate valik parem, kui filmis, seega võib öelda, et vähemalt alustatud on hästi. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar