22 juuni 2015

Maria V. Snyder "Scent of Magic"

414 lehekülge
Harlequin MIRA
As the last Healer in the Fifteen Realms, Avry of Kazan is in a unique position: in the minds of friends and foes alike, she no longer exists. Despite her need to prevent the megalomaniacal King Tohon from winning control of the Realms, Avry is also determined to find her sister and repair their estrangement. And she must do it alone, as Kerrick — her partner and sole confidant — returns to Alga to summon his country into battle.

Though she should be in hiding, Avry will do whatever she can to support Tohon's opponents. Including infiltrating a holy army, evading magic sniffers, teaching forest skills to soldiers and figuring out how to stop Tohon's most horrible creations yet: an army of the walking dead — human and animal alike and nearly impossible to defeat!

War is coming and Avry is alone. Unless she figures out how to do the impossible, again…

Teine osa „Healer“ sarjast jätkus täpselt sealt, kust esimene pooleli jäi, mingeid ajalükkeid polnud tehtud. Kui esimene osa rääkis ainult Avry vaatenurgast, siis teine osa keskendus nii Avryle kui Kerrickile. Sedasi oli päris mõnus lugeda, ainult väga raske oli raamatut käest panna. Peaaegu iga peatükk lõppes mingi tähtsa avastuse, küsimuse või ohtliku situatsiooniga ja ega siis ju pooleli ei jäta, peab edasi lugema, et teada, mis saama hakkab. Nõnda see hakkaski nagu lumepall veerema – Avry osa lõppes mingi hästi põneva kohaga ja nüüd tuli üks Kerricki osa vahele, mis ka põnevalt ära lõppes, aga nüüd jätkub see põnev Avry osa, aga pärast seda peab selle põneva Kerricku osa ka edasi lugema ja nii see läks. Une arvelt loomulikult.

Iseenesest puutusid Kerrick ja Avry raamatus kokku minimaalselt, ainult lõpus ja alguses paar lehekülge. Mõtted olid neil aga kogu aeg teineteise juures. Minu jaoks tundus lõpus juba natukene naljakas, kui varmalt oli Avry kogu aeg valmis uskuma, et tema Kerrick on surnud. Selleks polnud üldse palju vaja - tema mõõga nägemist valedes kätes, kaugeid ja häguseid oletusi või mingeid äärmiselt ebausaldusväärsetest allikatest tulevad kinnitusi tema surma kohta. Aga et ootaks ja vaataks, kas ta on surnud... seda ei olnud.
Kuna tegemist on üldse põhimõtteliselt raamatuga, mis toimub sõja ajal, siis oli ootuspäraselt palju reetmisi, surmasid ja elluärkamisi (elluärkamised polnud vast nii ootuspärased, aga ravitsejale keskenduvas raamatus pole see just kõige ootamatum samuti). Üks armas tegelane elustus, paar tükki jäi kadunuks ja mõni, kes selle raamatu jooksul armsaks sai, suri kohe ära. Selles osas väga palju helget ei olnud, esimeses osas veel Kerricki ja Avry teineteise leidmise liin oli selline armas, aga teine osa kubises vaid surmast, ei päästnud seda isegi lõpp.


Muidu oli kõik nagu Snyderi raamatute puhul ikka, päris hea. 

2 kommentaari:

  1. Vastused
    1. Nõustun, mulle meeldis ka :) Snyderi raamatud on minu jaoks üldse alati kindla peale minekud,

      Kustuta