22 september 2015

Zoe Zugg "Tüdruk Online"

TÜDRUK ONLINE pilt
352 lehekülge
Kirjastuselt Hea lugu
Pennyl on saladus.
„Tüdruk Online” pseudonüümi all blogib Penny oma salajastest tunnetest – ta kirjutab sõprusest, poistest, koolidraamadest, oma pöörasest perekonnast ja paanikahoogudest, mis on hakanud tema üle võimust võtma. Kui asjalood eriti hulluks kisuvad, avaneb Pennyl võimalus aeg maha võtta ja perega New Yorki sõita. Seal tutvub ta salapärase Noah’ga. Ootamatult on Penny armumas – ja jäädvustab koosveedetud hetked oma salablogisse. Aga ka Noah’l on saladus. Saladus, mille tõttu võib Penny igaveseks kaotada oma anonüümsuse – ja kõige parema sõbra.

Juba tükk aega tagasi sattusin internetist lugema uudist, kus keegi blogija oli andnud välja raamatu, aga nüüd süüdistati teda selles, et ta polegi seda ise kirjutanud. Nimed olid kõik minu jaoks täiesti võõrad ja ega ma siiani teagi, mida see Zoe Zugg seal oma blogis räägib või mis ta üldse teeb... Ta on vist väga popp videoblogija? Süüdistused oli sellised, et Zoe kasutas varikirjanikku nimega Siobhan Curham, aga nii kirjastaja kui ka Zoe eitavad seda või kui täpsem olla, keegi otseselt ei eita, aga ei tunnista ka. Ma ei olegi enam täpsemalt seda lugu vaadanud ja ega vist huvitagi eriti, sest kes iganes selle raamatu kirjas, vahet pole, igav oli ta igal juhul.
Esimesed 60-70 elehkülge läksid natukene liiga suure vaevaga, ülejäänud osa nii igav ei olnud. Seda oli tegelikult täitsa põnev lugeda, aga see oli minu maitse jaoks natukene liiga lihtsameelne. Kahe nädalaga toimub ülisuur armumine, mis muidugi võibki päris armumine olla, aga minu jaoks ei olnud Penny ja Noah armumise lugu kuigi veenev. Penny andis selles osas raamatu lõpus eriti lihtsalt alla ja Noah mängis väikest staaripoissi. Lõpmatult igavad karakterid.
Penny blogi oli sellisel kujul väga lahja. Kas need postitused olid tõesti ainsad, mis ta kirjutas? Ja juba oli üle maailma kuulus ja tuhandete jälgijatega? Nende postituste pärast? Jah, kindlasti. Tundub tõenäoline küll (jajah).
Loost ei puudunud ka kohustuslik gay, kes mööda ilma mingite suvaliste hilpudega ringi patseerib, aga need mingil maagilisel moel „töötama paneb“. Siis oli veel üks armas ja nunnu kutt, kelle järgi Penny igatses enne, kui Noaht kohtas ja parim sõbranna Megan, kes tegelikult polnud ei parim ega sõbranna.
Loo moraalist saan iseenesest aru, netis võid ananooümne olla, aga kui valimatult kedagi sõimata, siis see ei lähe tühja kohta. Sellel võivad olla tõsised tagajärjed ja ma arvan, et iga terve mõistusega inimene teab seda ja käitub nii reaalses kui ka digitaalses maailmas oma parema arusaama järgi.  
Kui kellegil on tungiv vajadus mingi lihtsa ja meelelahutusliku noorteka järele, siis võib ju lugeda, aga pärast sellist tähelepanu ja haipi, mida see raamat saanud on, ei mõista ma sugugi selle väärtust. Mille pärast ta küll nii popp on? Tõesti selle blogimise asja pärast või ei saa mina aru, kui head raamatut loen? (khkm, millele mulle eriti vihjatakse teatud varjundi raamatu allJ). Rõõmusõnum neile, kellele see raamat meeldis - teine raamat on ka ilmumas jejee. Ei tea kes selle siis kirjutab?Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar