04 september 2016

Georgette Heyer "Must ööliblikas"

368 lehekülge
Varrak
Jack Carstares, kellest on just saanud Wynchami krahv, pöördub tagasi Inglismaale, kust ta oli sunnitud seitse aastat tagasi häbiga lahkuma. Jack on aga otsustanud oma õiglustunde sunnil tiitliväärilise elu asemel teeröövliks hakata. Saatus viib ta vastamisi liiderliku Andoveri hertsogiga, `Musta ööliblikaga` ning tal õnnestub päästa röövimisest kaunis Diana Beauleigh, kes oma päästjasse armub. Heyeri tavapärases stiilis humoorikas ja romantiline romaan.

See siin tuleb üsna lühike, mul pole selle kohta tõesõna midagi öelda kuna minu jaoks on see senimaani üks kõige igavamaid Heyereid. See pole igav per se, aga nägin iseendaga pidevalt vaeva, et seda edasi lugeda. Esimesed sada lehte olid kõige raskemad, edasi läks juba lihtsamaks, aga sellegipoolest arvan, et see jääb mu mällu kui üks igavamaid.
Liiga karm ei tasuks siiski olla, sest tegemist on Georgette Heyeri debüütromaaniga (1921) ja vähemalt debüüdi kohta on see arvestatavalt meelelahutuslik. Kui aga keegi tahaks alustada Heyeri romaanide lugemisega, soovitan sellest osast mitte alustada ja valida mõni hilisem teos, sellisel juhul saab vähemalt õige kogemuse. 


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar