20 september 2016

Kiersten White "Paranormalcy"

Evie’s always thought of herself as a normal teenager, even though she works for the International Paranormal Containment Agency, her ex-boyfriend is a faerie, she’s falling for a shape-shifter, and she’s the only person who can see through paranormals’ glamours.
But Evie’s about to realize that she may very well be at the center of a dark faerie prophecy promising destruction to all paranormal creatures.
So much for normal.

335 lehekülge

Selle raamatu kohta leiab Goodreadsist väga palju erinevaid arvamusi. See pole ebatavaline, et kõige populaarsemate arvustuste eesotsas võib mitmeid täiesti erinevate seisukohtadega arvamusi leida, aga „Paranormalcy“ puhul hakkas see kohe eriti silma.
Suurem osa raamatut lugesin läbi mõttega, et teist osa enam ette ei võta. See polnud igav, aga see tundus nii tühine ja liiga lihtne. Struktuur on paljutõotav, aga see ei toimi sellisel kujul minu jaoks. Evie on kõige ebahuvitavam ja igavam tegelane, kelle otsa üle tüki aja sattunud olen, Lend on üldises mõttes üsna igav. Ainus, kes vähegi huvitav tundub, on Reth ja temast on liiga vähe kirjutatud. See raamat ei süvenenud ühessegi teemasse, kõigest oli lihtsalt üle mindud justkui riivates.
Idee poolest täitsa vahva, aga ma pakun, et vanus, mil seda lugeda, võiks jääda sinna 12-17 vahele, vastasel juhul tundubki Evie eriti totakas ja Lend ekstra igav.

Olgu, olgu. Paar korda turtsatasin kõva häälega naerda ja raamatu lõpus tuli väike tahtmine läbi lugeda ka teised kaks osa, aga nende osas mõtlen veel. Polnud nii köitev, kuid nii igav ka mitte, lihtsalt vale vanus selle lugemiseks. Paar head momenti ju oli? Kusjuures, ma arvan, et selle raamatu põhjal valminud sari võiks üsna tore olla. Mõnele raamatule sobiks sari rohkem kui raamat ise...

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar