05 oktoober 2016

Marni Bates "Decked with Holly"

244 lehekülge
Smartly blending of-the-moment pop culture references and timeless themes, Bates follows her YA debut, "Awkward", with a hilarious, over-the-top adventure about a teen girl who becomes the fake girlfriend of a cute rock star.
Taking a Christmas cruise with her two cousins from hell isn't Holly's idea of a good time. And when seasickness forces her into an open suite, she's pepper-sprayed by a gorgeous guy called Nick. But when Holly makes her exit, she's greeted by a horde of screaming teenage fans. Because Nick happens to be Dominic Wyatt, drummer for one of the hottest bands in America. Suddenly rumours are swirling and Holly's face is plastered all over the Internet. The band can't risk a scandal destroying their family-friendly image, so Dominic convinces Holly to be his fake girlfriend - just for two weeks. How bad could it be to be "fauxmantically" involved with a cute rock star? She's about to find out...

Ma ei ole 100% kindel, kuidas see raamat minu lugerisse jõudis, aga pakun, et tegemist on a) eelmise aasta jõululektüüri valikuga minu poolt või b) isegi mitme aasta taguse valikuga. Mul on jõuludega alati see lugu, et tahan midagi sellist lugeda, mis oleks hä-ääää-ästi pühademeeleolus. Eelmisel aastal natukene feilisin sellega, sest alustasin mingit raamatut, mis mulle ei meeldinud (tuli välja, et see rääkis amishitest ja teemapüstitus tundus natukene uhuu), jätsin selle pooleli ning enne, kui uue ette jõudsin võtta, said jõulud läbi. Sellel aastal alustan ma pühademeeleolu loomisega OKTOORBIS nagu õige jõulufanatt ennemuiste. Tegelikult ma pole fanatt (kui ma seda endale palju ütlen, siis vahest ehk hakkan isegi uskuma), aga tahtsin midagi lihtsat lugeda ja see täiesti kogemata juhtus olema jõuluteemaline raamat. Puhas juhus, vannun.

Tuleb välja, et jõuludega oli sellel raamatul üsna vähe pistmist. Võib öelda, et lausa nii vähe, et ma isegi ei liigitaks seda jõuluraamatuks. Tegevus toimus väga suvisel kruiisil teel LA’st Cabosse – palmid, päike ja liiv. Seda üldist mitte-väga-jõulumeeleolu varjutas fakt, et raamatu peatagelase Holly sünnipäev oli päev pärast jõule ja see oli palju keskem teema. Point on see, et see EI OLE jõuluraamat. Vot.

Kui nüüd selle selgeks sai tehtud, siis ütlen, et raamat ise oli täitsa okei. Mitte midagi erilist, aga see ei peagi olema. See on hästi kirjutatud, humoorikas ja paneb kaasa elama. Seda on natukene raske käest ära panna, aga mitte selle pärast, et see hirmus põnev oleks, vaid sellepärast, et raamatu tagant vaatab mulle vastu külm, pime ja vastik Eesti sügis, mitte mõnus kuumus, liiv ja päike. Plussiks on muidugi huumor. Igatahes oli see mõnus ajaviiteraamat, väga meeleolukas. Mis sellest, et raamatu lõpp juba kaane taga olevast lühikeirjelduse lugemise järel teada on, see pole oluline. Ma oleks vist tegelikult üsna šokeeritud, kui see oleks kuidagi teisiti läbi saanud. Noh, et Holly lõpetab ikkagi üksinda ja on „strong, independent woman, who needs no man“ vms, feministide maiuspala. Vahel oleks tegelikult tore mõnda sellist raamatut lugeda.

Üldiselt arvan, et sellist tüüpi raamat on mõne bussi- või lennusõidu ajal hea kaaslane. Liialt süvenema ei pea, aga aeg läheb kiiresti ja lõbusalt... 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar