30 jaanuar 2017

Rick Yancey "Ääretu meri"

300 lehekülge
Ajakirjade Kirjastus
Kuidas vabastada maa seitsmest miljardist inimolendist?
Vabastada inimolendid inimlikkusest.
Cassie Sullivan elas koos kaaslastega üle Teiste neli hävituslainet. Nüüd, kus inimrass on peaaegu hävitatud ja mööda maad liigub Viies Laine, on nad valiku ees ‒ valmistuda talveks ja loota, et Evan Walker tuleb tagasi või asuda otsima teisi ellujäänuid, enne kui vaenlane nad üles leiab. Sest järgmine rünnak on enam kui võimalik – see on lausa vältimatu.
Kui jõuab kätte viimane lahing elu ja surma peale lootuse ja meeleheite, armastuse ja vihkamise vahel, ei oska mitte keegi ennustada ette sügavust, milleni Teised võivad vajuda ega kõrgusi, milleni inimsus võib tõusta.

Teine osa „Viienda Laine“ sarjas oli kõvasti rohkem segadust tekitavam. Mulle alati meeldib. Kui autorid kirjutavad. Hästi sügavamõtteliselt ja. Poolitavad oma lauseid ebavajalikult. Palju. Et näidata. Kui sensuaalne ja eriline kõik on.

Kui esimene osa keskendus pigem Cassiele, siis teine osa kuulub Ringerile. Mulle tundub Ringer veidi ebasümpaatne, selline uhke ja veidi liiga palju ennast täis plika on, temas pole mitte midagi sellist, mis paneks teda fännama, aga saan hakkama.

Selles osas selgub viienda laine põhjus ja tegelik olemus, raamatu lõpus tuleb välja nii mõnigi huvitav tõik nende „teiste“ ehk tulnukate kohta. Evanit oli selles osas liiga vähe, Cassiet ka. Nad hoidsid esimest raamatut üleval ja saan aru, et Ringer pidi hoidma ülal käesolevat raamatut, aga midagi pole teha, kui peategelane ei toimi minu jaoks. Puhtalt isiklik eelistus.

Raamat iseenesest läks kiiresti, põhimõtteliselt ühe õhtupoolikuga, aga seda ei saa imeks panna – see oli palju lühem kui esimene osa. Ootan huviga kolmandat osa, sest ausalt, hetkel ei oska ma päris täpselt arvata, mis saama hakkab. Tundub selline sari, mis võiks nagu hästi lõppeda, aga teatud mööndustega? Ma ei tea, eks siis ole näha. Täna lähen toon raamatukogust (poes/kirjastuses ei ole veel kolmandale osale soodukat L) kolmanda osa „Viimane täht“ ja üsna pea saan kõikidele küsimustele vastused. Loodetavasti. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar