08 juuni 2017

Cathy Cassidy "Ingveripräänik"

236 lehekülge
Kirjastus Varrak


Kas sa oled kunagi soovinud, et võiksid end täielikult muuta, olla populaarne, enesekindel, lahe? Täpselt seda Ginger teebki... või kas ikka teeb? Kui ta armub pehme viltkaabu ja saksofoniga veidrasse vaimustavasse poissi, ei kiida Gingeri parim sõbranna Shannon seda heaks – ja Ginger on korraga tõsiselt kahevahel.

„Ingveripräänik“ on noorteromaan hirmust, sõprusest ja valesse poissi armumisest. Ginger peab õppima enesesse uskuma, enne kui ta saab selgust selles, kes on tema tõelised sõbrad. Kas ta seltsib laheda ja kaalutleva Shannoniga – või riskib ja kuulab oma südant?

See on tegelikult juba 2009. aastal eesti keeles ilmunud, aga minu jaoks on see täiesti uus asi, isegi oma raamatukogus töötatud aja jooksul ei sattunud selline mulle raamat ette. Seega, kui minu kohaliku raamatukogu ees oli hiljuti väikene raamatutäika ja sellist eksemplari nägin, arvasin hetkeks, et tegemist on uue raamatuga, aga vot, ei olegi. Soetasin selle endale tagasihoidliku 50 sendi eest ja selle raha eest on raamatut enam kui küll.

Tegemist on vahva noortekaga, mis annab väikese õppetunni loo peategelasele ja lõpeb küllaltki hea noodiga. Ginger on värske kaheksandik, kes näeb välja julge, enesekindel ja lahe, aga oma sisemuses tunneb ta end ikka sellisena nagu ta (enda arvates) enne oli – haleda ja nõrgana. Sellega seoses on tal kahetised tunded, sest ta saab aru, et oma endise minaga oli ta rohkem sinapeal, aga praegune lahe mina meeldib talle samuti. Mida siis eelistada – kas olla lahe ja teha asju, mis talle tegelikult ei meeldi või tunnistada endale, et teistsugune olemine ei pea olema halb? Ma arvan, et iga lugeja teab juba raamatut kätte võttes kuidas ja mismoodi see lugu täpselt lõppeb, aga just teekond lõpplahenduseni on alati see, mis loeb ja seekordne teekond oli noortekale kohaselt lõbus ja meelelahutuslik. See tegelikult ongi, mis loeb.

See oli lihtne lugemine, mis läheb tõenäoliselt üsna pea meelest, aga käesolevasse hetke, tänasesse vihmasesse päeva sobis see valatult.

Lisamärkusena - see kaant kaunistav tikk-kontsade ja harali jalgadega naisterahvas tundub antud raamatu kaane jaoks kohatult naljakas... 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar