28 november 2017

Josephine Angelini "Dreamless"

487 lehekülge
As the only Scion who can descend into the Underworld, Helen Hamilton has been given a nearly impossible task. By night she wanders through Hades, trying to stop the endless cycle of revenge that has cursed her family. By day she struggles to overcome the fatigue that is rapidly eroding her sanity. Without Lucas by her side, Helen is not sure she has the strength to go on.

Just as Helen is pushed to her breaking point, a mysterious new Scion comes to her rescue. Funny and brave, Orion shields her from the dangers of the Underworld. But time is running out - a ruthless foe plots against them, and the Furies' cry for blood is growing louder.

As the ancient Greek world collides with the mortal one, Helen's sheltered life on Nantucket descends into chaos. But the hardest task of all will be forgetting Lucas Delos.

Pealkiri "Dreamless" viitab vist juba üsna paljugi sisule ning tõesti, selles osas on võtmesõnaks unenäod. Loo kangelanna Helen on üha vapram ja ilusam, aga seda on ka teised osalised (minu suureks rõõmuks).

Selles osas ilmutab end ka minu suur vaenlane - armukolmnurk. Ometi pole seekordne kolmnurgake mulle nii väga vastumeelne, sest ma tean, et lõpuks lõpetab Helen nagunii poisiga #1, kuigi kahtlemata on ka #2 väga ihaldusväärne. Kogu selle loo jälgimise teebki mõnevõrra lihtsamaks tõsiasi, et raamat on kirjutatud kolmandas isikus, st., et me näeme ja teame kõigest midagi, samal ajal, kui tegelased maad ja ilmad segi pööravad, et saada teada seda, mida lugeja juba ammu teab. Mõnes mõttes on see üsna frustreeriv, eriti kui nüüd arvesse võtta Lucase ja Helena olukord, aga olgu, kannatame siis selle viimase osa ka ära.

Kokkuõttes – ma ei ole sellest sarjast veel sugugi tüdinud ja ootan huviga, mida kolmas osa toob.


Muuseas, need raamatud ei tundu sugugi nii paksud (ikkagi pea 500-lehelised), sest nad on nii põnevad. Esimest korda sain aru, et tegemist on vähe paksema raamatuga, kui ma ei suutnud seda ühe päevaga läbi lugeda, vaid mul kulus pea kaks päeva ühe osa jaoks. Lugeri pluss või miinus, ei teagi täpselt?

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar