19 november 2017

Renee Ahdieh "Flame in the Mist"

393 lehekülge
The only daughter of a prominent samurai, Mariko has always known she’d been raised for one purpose and one purpose only: to marry. Never mind her cunning, which rivals that of her twin brother, Kenshin, or her skills as an accomplished alchemist. Since Mariko was not born a boy, her fate was sealed the moment she drew her first breath.

So, at just seventeen years old, Mariko is sent to the imperial palace to meet her betrothed, a man she did not choose, for the very first time. But the journey is cut short when Mariko’s convoy is viciously attacked by the Black Clan, a dangerous group of bandits who’ve been hired to kill Mariko before she reaches the palace.

The lone survivor, Mariko narrowly escapes to the woods, where she plots her revenge. Dressed as a peasant boy, she sets out to infiltrate the Black Clan and hunt down those responsible for the target on her back. Once she’s within their ranks, though, Mariko finds for the first time she’s appreciated for her intellect and abilities. She even finds herself falling in love—a love that will force her to question everything she’s ever known about her family, her purpose, and her deepest desires.

Võib-olla on see liiga üldistavalt öeldud, aga mulle on alati igasugused Jaapanit ja selle lähiümbrust, kultuuri ja pärandit puudutanud teemad väga meeldinud. Kahjuks pole minuni väga palju selliseid raamatuid jõudnud ja sellegi avastasin poolkogemata soodukate ajal Apollost.

Kirjanduslikult ei  pakkunud see eriti midagi, küll aga oli teema minu jaoks väga põnev. Mariko on üles kasvanud ühiskonnas, kus naistel pole oma "mina". Nende roll on olla hea ja väärikas naine, eriti kui ta juhtub olema aadlisoost nagu seda on Mariko.

Mariko saadeti koos kaaskonnaga tema tulevase mehe juurde, aga teel olles neid rünnati ja ainus ellujäänu selles pundis oligi Mariko. Tema lahendus nägi ette seda, et ta uurib iseseisvalt välja, kes ja miks teda ründas ning seejärel saabub võidukalt koju tagasi. Kõik ei lähe muidugi nii nagu plaanid ette näevad ja tulemuseks on üsnagi põnev ja sündmusterohke raamat.


Raamatule on ette nähtud järg, mis peaks ilmuma 2018. aasta maikuus. Samalt autorilt on veel üks kaheosaline sari, mis tundus samuti väga põnev ja mille ilmselt nüüd lähitulevikus ette võtan (kui leian).

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar