09 detsember 2017

Amy Ewing "The Black Key"

304 lehekülge
Walker Books Ltd
For too long, Violet and the people of the outer circles of the Lone City have lived a life of servitude, controlled and manipulated by the royalty of the Jewel. But now, the secret society known as the Black Key is preparing to seize power and knock down the walls dividing each circle.

And while Violet knows she is at the center of this rebellion, she has a more personal stake in it—for her sister, Hazel, has been taken by the Duchess of the Lake. Now, after fighting so hard to escape the Jewel, Violet must do everything in her power to return, to save not only Hazel, but the future of the Lone City.

Raamat tuli kriso.ee lehelt tellides kohale veidi vähem kui kahe nädalaga. Ma ei osanud isegi nii kiiret saabumist oodata, sest lubatud tarneajaks jäi 2-6 nädalat ja lootsin, et parimal juhul saan kolmega kätte. Eriti rahul olen aga sellega, et transpordikulud olid täpselt 0€. Rahva Raamat toob ka raamatu sulle koju, aga jätsin selle variandi sedapuhku kasutamata, sest kui raamat maksis 12 euri, siis transport oleks läinud peaaegu 13.

Raamat ise oli kõik, mida ootasin ehkki lõpp näis veidi kiirustatud. Mulle tundus kogu aeg, et nad valmistuvad mingiks grande finaleks, aga kui too suurpäev lõpuks kohale jõudis, siis polnud selles midagi eriti suursugust. See oli rahuldav lõpp, seda küll, aga mulle jäi raamatut käest pannes natukene see tunne, et midagi peaks justkui veel järgnema.

Mis puutub Ashi, siis pean kahjuks tunnistama, et kuigi ta figureeris kolmandas osas minimaalselt, jäi ta minu jaoks endiselt igavaks ja justkui lihtsalt kohatäiteks. Palju huvitavam tegelane oli Lucien nagu olen korduvalt maininud ja tema saatusest oli mul väga kahju. Tema armastus Violeti vastu oli nii suur ja kogu see Ashi värk lihtsalt kahvatus selle kõrval. Ausalt öeldes tundub mulle, et Lucien oli selle triloogia keskne tegelane, sealhulgas tähtsam kui Violet, viimane oli pigem nagu ettur, aga Lucien oli kõige võti (ka raamatu nimi viitab sellele otseselt).


Triloogia on kokkuvõttes küllaltki tugev, eriti kui võtta arvesse seda, et tegemist on autori debüüdiga ja kes iganes leiab, et ingliskeelne lugemine kulub ära, siis nende raamatutega oleks väga lihtne alustada. 

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar