23 märts 2018

Cinda Williams Chima "The Demon King"

506 lehekülge

Times are hard in the mountain city of Fellsmarch. Reformed thief Han Alister will do almost anything to eke out a living for his family. The only thing of value he has is something he can't sell—the thick silver cuffs he's worn since birth. They're clearly magicked—as he grows, they grow, and he's never been able to get them off.
One day, Han and his clan friend, Dancer, confront three young wizards setting fire to the sacred mountain of Hanalea. Han takes an amulet from Micah Bayar, son of the High Wizard, to keep him from using it against them. Soon Han learns that the amulet has an evil history—it once belonged to the Demon King, the wizard who nearly destroyed the world a millennium ago. With a magical piece that powerful at stake, Han knows that the Bayars will stop at nothing to get it back.
Meanwhile, Raisa ana'Marianna, princess heir of the Fells, has her own battles to fight. She's just returned to court after three years of freedom in the mountains—riding, hunting, and working the famous clan markets. Raisa wants to be more than an ornament in a glittering cage. She aspires to be like Hanalea—the legendary warrior queen who killed the Demon King and saved the world. But her mother has other plans for her...
The Seven Realms tremble when the lives of Hans and Raisa collide, fanning the flames of the smoldering war between clans and wizards.

Selle raamatu leidsin raamatukogust üsna suvaliselt, ei otsinud tol hetkel midagi konkreetset, aga hiljem avastasin, et see on mul ammmmmmustest aegadest Goodreadsis lugemislistis olemas. “The Seven Realms” nimeline sari koosneb neljast raamatust, aga minu arusaamist mööda on lool ka järelsari “Flamecaster”, mis koosneb kolmest osast ja toimub 20 aastat hiljem.

Käesolev raamat oli täpselt minule meelt mööda, vähemalt praegust elutempot arvestades. Arusaadavalt oli see esimene osa, sest lõpuni jõudes sain aru, et see oli lihtsalt üks tohutult pikk eellugu järgnevate osade tarbeks. Nagu sarjade pilootosad või raamatute esimesed paar(sada lehekülge) peatükki. Autor on võtnud vaevaks teha kõik väga selgeks ja arusaadavaks juba esimeses osas ja arvata võib, et just seetõttu see “tutvustus” hõlmabki tervet raamatut. Polnud päris see, mida ootasin, aga loodan, et teisest osast alates läheb asi kohe käima ja järgnevad kolm raamatut saavad olema veidi tempokamad.

Raamatu teema on küllaltki tavapärane minu klassikaliselt eelistatud lektüürile, selles pole midagi uut. Maagia, võlurid, sõjad ja kogu see krempel – läheb lihtsalt peale. Han on küllaltki meeldiv peategelane, Raisa tundub ka olevat selline “maalähedane” või vähemalt püüab seda olla ja seda on üsna meeldiv lugeda. Ilmselgelt on need kaks peategelast varsti mingis romantilises liinis (arvata võib), aga esimeses raamatus puutusid nad veel väga vähe kokku. No ma ütlen, see oli selline hästi sissejuhatav (viiesajaleheline sissejuhatus!?) osa, aga meeldiv sellegipoolest. Juba homme on plaanis raamatukogust ka järgmised osad laenutada. Minu üheks lootuseks on see, et need liiga põnevad poleks, sest siis läheb jälle nii palju ööund kaduma.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar