17 märts 2018

Peter Swanson "The Kind Worth Killing" ehk "Mõrva väärt"


Screenshot screenshotist  ehk pilt raamatublogi instast
Audioraamatu pikkus 10 tundi 18 minutit
Eestikeelne raamat 320 lehekülge
In a night flight from London to Boston, Ted Severson meets the stunning and mysterious Lily Kintner. Sharing one too many martinis, the strangers begin to play a game of truth, revealing very intimate details about themselves. Ted talks about his marriage that’s going stale and his wife Miranda, who he’s sure is cheating on him. Ted and his wife were a mismatch from the start—he the rich businessman, she the artistic free spirit—a contrast that once inflamed their passion, but has now become a cliché.
But their game turns a little darker when Ted jokes that he could kill Miranda for what she’s done. Lily, without missing a beat, says calmly, “I’d like to help.” After all, some people are the kind worth killing, like a lying, stinking, cheating spouse. . .
Back in Boston, Ted and Lily’s twisted bond grows stronger as they begin to plot Miranda's demise. But there are a few things about Lily’s past that she hasn’t shared with Ted, namely her experience in the art and craft of murder, a journey that began in her very precocious youth.
Suddenly these co-conspirators are embroiled in a chilling game of cat-and-mouse, one they both cannot survive . . . with a shrewd and very determined detective on their tail.

Nii põnevat raamatut pole ma tükk aega kohanud, täiesti ausalt. Jällegi kõik need võrdlused „Kadunud“ ja „Tüdruk rongis“ sarnaste raamatutega – see pole ikka päris see. Jah, „Kadunud“ oli täiesti twisted ja segane lugu, mulle meeldis, aga ometi meeldis mulle antud raamatu selgejooneline ent ootamatusi täis lugu palju-palju rohkem.

Hakkasin seda kuulama, teades, et autor on väga hinnatud põnevuslugude kirjutaja, aga ei osanud päris selliseid pöördeid oodata. Mulle on alati meeldinud käike ette mõelda, aga ma ei tea, kas seekord eriti palju ei mõelnudki või lihtsalt need käigud olid nii ootamatud, et oligi raske üldse midagi ennustada.

Igatahes läks selle raamatu kuulamine väga kiiresti ja mul on hea meel, et sain seda ühe suure kevadpuhastuse päeva käigus teha, sest jupikeste kaupa oleks selle kuulamine küll parajalt piinarikas olnud, lihtsalt nii põnev oli. Pealelugejad olid muidugi taaskord väga ilmekad (Johnny Heller,‎ Karen White,‎ Kathleen Early, Keith Szarabajka) ja see annab audioraamatutele alati mingi lisaväärtuse juurde. Eesti keeles on raamat saadaval pealkirja „Mõrva väärt“ nime all, ilmunud 2016. aastal Päikese Kirjastuse nimistuses.
  
Ja nüüd, kes plaanivad raamatut lugeda ja ei taha spoilereid, siis palun ära edasi loe, sest nüüd toon välja enda lemmikmomendid (ehk siis kõik põneva) raamatust.

Päriselt ka, ma ei soovita edasi lugeda, kes iganes plaanivad raamatu kätte võtta!

SPOILERID

Üldises mõttes olen antud arvustusega (link) täiesti samal lainel ja toongi siinkohal välja antud blogipidaja kirjutatud punktid enda täienduste/mõtetega, mis mind samamoodi üllatasid.

1.     Tedi mõrv. Ma ei osanud seda üldse ette näha, kuigi juba sisutuvustus viitab sellele mingil määral. See oli täielik šokk ja absoluutselt ootamatu käik. Eeldasin, et Ted peab vähemalt raamatu lõpuni vastu, aga tema läks juba esimese kolmandiku sees pildist välja.
2.     Lily ja Miranda on minevikus omavahel seotud ning Faith ja Miranda on sama isik. Okei, seda ma ka kuidagi ette ei näinud ja kui jutu sees nii muuseas seda mainiti, läks pilt ühe hetkega palju selgemaks.
3.     Brad tapab Miranda. Seda ma veidi juba ootasin, sest ilmselgelt ei olnud Bradi ja Miranda vahel erilisi tugevaid tundeid. Mõlema motivaatoriks oli raha ja muud suurt ei midagi. Hetkeks olin küll kahevahel, et äkki Brad siiski eelistab Mirandale lojaalseks jääda, aga ilmselgelt seda ei juhtunud.
4.     Lily tappis Bradi. See ei tulnud üllatusena, oli küllaltki loogiline jätk terves selles mõrvapuntras, aga ometi olin Lilyle kuni selle hetkeni kaasa elanud ja lootnud, et ta kuidagi ennast „lunastab“. Ma ei tundnud Bradile väga kaasa, aga samas tundus see täiesti tarbetu mõrv.
5.     Lily üritas tappa uurijat. See oli natukene mõtlematu käik Lily poolt, kuigi paistis, et ta tuli sellest olukorrast kenasti välja, kuni...
6.     ...Lily isa saatis talle kirja ja vihjas, et ta teab ja kõik tema mõrvad võivad välja tulla? Lõpp jäigi tegelikult natukene lahtiseks, kuigi võib eeldada, et kõik Lily eelnevad mõrvad tulevad kohe-kohe välja ja tema isa teadis mõrvadest kui mitte kogu aeg, siis lähiminevikust alates kindlasti.

Igatahes oli tegemist ääretult põneva ja kaasahaarava põnevikuga, soovitan!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar