12 juuni 2018

Linda Geddes "Punuloogia"

412 lehekülge
Kirjastus Tänapäev
Kas ma võin raseduse ajal maapähkleid süüa? Kas sündimata lapsed näevad unenägusid? Kas ka meestel võivad tekkida raseduse sümptomid? Mida vastsündinud teavad? Mida teha, et mu tita terve öö rahulikult magaks? Sellest hetkest, mil naine saab teada, et on rase, muutub talle kõige olulisemaks tema sees arenev elu. Linda Geddes´iga läks samuti, ent ajakirjale New Scientist kirjutava ajakirjanikuna oli tal ligipääs kõige uuemate teaduslike uuringute tulemustele. Enda tarbeks tihtipeale segasevõitu informatsiooni kontrollides leidis ta vastused lihtsatele, ent olulistele küsimustele, mis last oodates ja tema esimesel eluaastal enamasti kerkivad. Need vastused on selles raamatus isiklike kogemustega vaimukalt illustreeritult võtnud nii teatmeraamatu kui lihtsalt mõnusa lugemise kuju.

Ostsin selle raamatu üsna oma lapseootuse alguses, mitte otsesest vajadusest, vaid lihtsalt soovist midagi sellest vallast lugeda. Oleksin võinud selle sama hästi poeriiulile jätta, sest ükskõik, kui palju toredaid küsimusi-vastuseid selles raamatus leidub, on kõik palju lihtsamalt ja mugavamalt netis saadaval. Nagu ei ole tänasel päeval enam kellegi esimene reaktsioon küsimuse korral minna teatmeteost lappama, ei hakka ilmselt keegi ka sama mõttega beebiraamatut lappama, see on lihtsalt tüütu ja võtab kauem aega kui kiire telefoniotsing (seda juba seetõttu, et küsimuse tekkides oleks seda vastust enamasti kohe-kohe ja väga kiiresti vaja).

Kui nüüd rääkida raamatu sisust täpsemalt, siis olgu, oli ja nagu ei olnud kah. Mõned tõstatatud küsimused olid otse öeldes kummalised ja totrad, teised aga üpriski informatiivsed. Kuna ma ei pidanud tarvilikuks raamatut kaanest kaaneni läbi lugeda, vaid sirvisin selle lihtsalt läbi, siis on võimalik, et midagi vajalikku või väga informatiivset jäi kahe silma vahele, aga pigem usun, et mitte (kõik pealkirjad ja küsimused lugesin läbi ja vastavalt huvile kas lugesin või jätsin vahele).

Minu jaoks jäi antud raamat üsna mõttetuks, seda aga ainuüksi seetõttu, et kõik raamatus kirjas olev on netiavarustes tohutult palju kiiremini ja paremini leitav. Mõned inimesed siiski pigem internetti ei eelista, nende jaoks võib selline teos tõesti vajalik olla, aga mina jätaksin edaspidi sellise puhtalt informatiivse raamatu edaspidi ostmata (isegi kui see maksab ainult viieka nagu käesolev raamat). Tagakaanel reklaamitud humoorikas/vaimukas sisu jäi samuti natukene kaugeks, ei saanud ma sellest vaimukusest eriti aru, tundus, et polnudki teist õieti.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar